پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

مسابقات بزرگ دانش‌ آموزی طراحی و ساخت سامانه های هوافضایی

danesheroz1 شهریور ۲۳, ۱۳۹۲ ۰
مسابقات بزرگ دانش‌ آموزی طراحی و ساخت سامانه های هوافضایی

دانشس روز: چهارمین دوره مسابقات بزرگ دانش‌آموزی طراحی و ساخت سامانه های هوافضایی با مشارکت سازمان بسیج دانش آموزی و قطب علمی سامانه های هوافضایی دانشگاه صنعتی شریف برگزار می شود.

به گزارش دانش روز،  ولی الله نادرپور مدیر علمی پژوهشی وفناوری سازمان بسیج دانش آموزی ضمن تبریک فرارسیدن سال تحصیلی جدید به دانش آموزان و دانش پژوهان میهن اسلامی گفت: پیشرفت و بهبود مهارت های علمی از اهداف هر کشور برای استقلال همه جانبه است که این مهم به ویژه با تربیت صحیح علمی دانش آموزان در بدو ورود به دانشگاه و آشنایی آنها با علوم مختلف امکان پذیر خواهد بود.
وی ادامه داد:  در همین راستا سازمان بسیج دانش آموزی جهت حضور فعال دانش آموزان در عرصه جهاد علمی برنامه های متنوعی را پیش بینی نموده که انشالله در سال تحصیلی جدیددر سراسر کشور به اجرا در خواهد آمد.
مدیر علمی پژوهشی وفناوری سازمان بسیج دانش آموزی اظهار داشت: این  سازمان با مشارکت قطب علمی سامانه -های هوافضایی دانشگاه صنعتی شریف به منظور آشنایی دانش آموزان با این رشته مهندسی در محیط دانشگاه  همچون دوران های گذشته اقدام به برگزاری چهارمین دوره مسابقات بزرگ دانش‌آموزی طراحی و ساخت سامانه¬ های هوافضایی کرده است .
نادر پورگفت: برگزاری مسابقات دانش آموزی که با هدف گذاری های صحیح در راستای نقشه علمی کشور صورت گرفته باشد علاوه بر بالا بردن فرهنگ عمومی هوافضا در سطح جامعه با کمک به شکوفایی استعدادها وایده¬ های برتر می¬تواند نیروی انسانی کارآمد را در اختیار صنایع مختلف هوافضایی کشور قرار داده و همچنین با حمایت از طرح های برتر در اینگونه مسابقات و ورود آن¬ها به صنعت به رفع نیاز¬های موجود کمک کند.
وی در خصوص اهداف برگزاری این مسابقه افزود : کمک به پیشرفت و بهبود مهارت¬های علمی کشور؛ رشد فرهنگ عمومی مهندسی هوافضا ؛ تقویت بنیه علمی و دخیل کردن دانش آموزان کشور در حوزه هوافضا ؛ آشنایی دانش‌آموزان با رشته مهندسی هوافضا ؛ فرآیندهای طراحی و ساخت مهندسی بروز خلاقیت‌های فردی ؛گسترش فرهنگ کارگروهی ؛ ایجاد فضای رقابتی در بین دانش‌آموزان کشور ازجمله اهداف برگزاری این مسابقات است .
مدیر علمی پژوهشی وفناوری سازمان بسیج دانش آموزی,فرهنگ سازی عمومی در شناخت رشته مهندسی هوافضا؛ ایجاد فرصتهای شغلی مرتبط با آموزش و ساخت سامانه‌های هوافضایی ؛جذب و معرفی ایده های برتر به صنایع مرتبط به منظور استفاده بهینه از پتانسیل نیروهای نخبه در کشور؛جذب دانش آموزان نخبه به رشته مهندسی هوافضا در سطوح عالی ؛گسترش فرهنگ کار گروهی را از دستاوردهای برگزاری این دوره از مسابقات دانست.
نادرپور اظهار داشت: این مسابقات در سه گرایش طراحی و ساخت مکانیزم بازیاب محموله فضایی؛ طراحی و ساخت راکت با محموله قابل بازیابی؛ طراحی و ساخت هواسر(گلایدر) در مقاطع ابتدایی راهنمایی دبیرستان(حرفه‌ای) وطراحی و ساخت هواناو(هاورکرافت)برگزار خواهد شد .
مدیر علمی پژوهشی وفناوری سازمان بسیج دانش آموزی خاطرنشان کرد: مسابقات دانش آموزی به صورت کشوری و در یک مرحله¬ برگزار خواهد شد وزمان ثبت نام نهایی ازآن  ۳۰ شهریور تا ۲۰ مهرماه و از طریق وب سایت www.ceas.ir ( بخش مسابقات) خواهد بود.
همچنین زمان برگزاری مسابقات آبان‌ماه سال جاری و در محل دانشگاه صنعتی شریف است. علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشترمی¬توانند ازطریق ارسال رایانامه به آدرس design@ceas.ir و  ceas@sharif.ir اقدام نمایند.

منبع:پانا

شنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۲ - ۱۸:۲۲
کد خبر : 60032
بازدیدها: 406

پاسخی بگذارید »