شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

مرگ ۷۹۹ نفر بر اثر ضربه سلاح سرد در سال گذشته

28 danesheroz خرداد ۶, ۱۳۹۲ ۰
مرگ ۷۹۹ نفر بر اثر ضربه سلاح سرد در سال گذشته

سازمان پزشکی قانونی اعلام کرد: ‌در سال گذشته ۷۹۹ نفر در کشور بر اثر اصابت سلاح سرد جان خود را از دست دادند، این رقم در مقایسه با سال قبل از آن که تعداد فوتی‌های سلاح سرد در کشور، ۸۷۶ نفر بود، ۸.۸ درصد کاهش یافته است

به گزارش دانش روز ، روابط عمومی سازمان پزشکی قانونی کشور، اعلام کرد: در سال گذشته ۶۲۷ مرد و ۱۷۲ زن بر اثر اصابت سلاح سرد جان باختند این در حالی است که در سال ۱۳۹۰، تعداد مردان کشته شده با سلاح سرد ۷۱۴ و تعداد زنان ۱۶۲ نفر بود.

بر اساس این گزارش در سال گذشته استان های تهران با ۱۲۰، خراسان رضوی با ۸۳ و فارس و خوزستان هر یک با ۵۵ فوتی بیشترین و استان های خراسان جنوبی با یک، کهگیلویه و بویراحمد با سه و خراسان شمالی و ایلام هر یک با پنج نفر کمترین کشته شدگان ناشی از سلاح سرد را داشتند.

همچنین در خرداد سال گذشته با ۲۳.۲ درصد بیشترین افزایش و در تیر ماه با ۴۴.۷ درصد بیشترین کاهش را در آمار مرگ ناشی از سلاح سرد داشتیم.

یادآور می‌شود مرگ ناشی از اصابت سلاح سرد  در چند سال اخیر همواره با روند نزولی مواجه بوده به نحوی که از هزار و ۲۱۹ نفر در سال ۱۳۸۵ به ۷۹۹ نفر در سال ۱۳۹۱ رسیده است.

طی این سال ها هر سال مرگ ناشی از سلاح سرد نسبت به سال قبل از آن کاهش داشته است و فقط در سال ۱۳۸۹ نسبت به ۱۳۸۸ با افزایش ۱۲ درصدی مواجه بود.

دوشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۲:۲۱
کد خبر : 21210
بازدیدها: 255

پاسخی بگذارید »