پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

مرگ ۱۸ زن و ۹ مرد و ۸ کودک در زلزله بوشهر

danesheroz فروردین ۲۱, ۱۳۹۲ ۰

بر اساس آخرین اخبار از حادثه زلزله بوشهر پزشکی قانونی کشور جسد ۲۲ زن و ۱۳ مرد را تحویل گرفته و هلال احمر هم با اعلام تخریب و آسیب ۹۲ روستا گفته است: ۲۱۰۰ چادر توزیع کرده ایم

مرکز ژئوفیزیک دانشگاه تهران روز گذشته اعلام کرد: ساعت ۱۶ و ۲۲ دقیقه عصر سه شنبه زلزله ای در عمق ۱۲ کیلومتری زمین در مقیاس ۶ و ۱ دهم ریشتر و بعد از ۱۰ ساعت ۶۰ زلزله دیگر در منطقه شهر کاکی و شنبه به وقوع پیوست.

مرگ ۱۸ زن و ۹ مرد و ۸ کودک در زلزله بوشهر

حالا با گذشت حدود ۱۹ ساعت از وقوع زلزله در منطقه کاکی شنبه استان بوشهر محمود مظفر رئیس سازمان امداد و نجات کشور در گفتگو با خبرنگار مهر می گوید: ۲ هزار و ۱۰۰ چادر امدادی برای اسکان اضطراری زلزله‌زدگان برپا شده و ۴ هزار پتو و ۲۵۰۰ موکت و ۹ هزار بسته غذایی هم توزیع شده و کار اسکان همچنان ادامه دارد.

همچنین ۹۲ روستا آسیب دیده‌اند که بیشترین آسیب در ۲۵ روستای شهر شنبه بوده است.

وی با بیان اینکه نیروهای امدادی از لحظات اولیه وارد عمل شده افزود: طی ۶ ساعت از وقوع زلزله عملیات امداد، نجات افراد زلزله‌زده و زیر آوار مانده پایان یافت و اسکان اضطراری از شب گذشته آغاز شد.

همچنین حسن قدمی رئیس سازمان مدیریت بحران کشور هم در گفتگو با خبرنگار مهر پایان عملیات امداد و نجات را اعلام کرد و گفت: تعداد مصدومان این حادثه ۸۵۰ نفر و تعداد کشته ها ۳۹ نفر بوده است.

این در حالی است که سازمان پزشکی قانونی کشور اعلام کرده است: تاکنون ۳۵ جسد را تحویل گرفته که ۲۲ زن و ۱۳ نفر مرد بوده اند. که بر اساس محدوده سنی جانباختگان حادثه می توان گفت: ۸ نفر از فوت شدگان زیر ۱۰ سال (۴ پسر، ۴ دختر)، ۸ نفر بین ۱۰ تا ۵۰ سال (۷ زن و یک مرد) و ۱۹ نفر بالای ۵۰ سال (۱۱ زن و ۸ مرد) بوده اند.

چهارشنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۲ - ۰۸:۳۵
کد خبر : 11295
بازدیدها: 211

پاسخی بگذارید »