چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

مرگ یک گردشگر در کویر شهداد بر اثر انفجار مین

danesheroz1 فروردین ۴, ۱۳۹۳ ۰
مرگ یک گردشگر در کویر شهداد بر اثر انفجار مین

دانش روز: یکی از گردشگرانی که به همراه دوستان خود به سفر تفریحی در کویر شهداد رفته بود، روز دوم فروردین ماه در اثر انفجار مین درگذشت این اتفاق سه ماه پیش نیز برای یک گردشگر دیگر افتاده بود

به گزارش دانش روز، حمید هاشمی ۳۲ ساله یکی از کوهنوردان با سابقه روز شنبه به همراه دوستان خود در یک سفر تفریحی به کویر شهداد در استان کرمان رفته بود اما اصابت خودروی آنها با یک مین در ۷۵ کیلومتری شهداد و انفجار آن باعث فوت این گردشگر شد یکی دیگر از سرنشینان خودرو به نام محمدرضا آقایاری از ناحیه کبد و ریه به شدت آسیب دیده و در اغماست.  محسن ضیا و حسام صالحی نیز زخمی شده اند.

برادر حمید هاشمی با تایید این مطلب به خبرنگار مهر گفت: صبح روز شنبه چرخ عقب خودروی برادرم و سه سرنشین دیگر روی مین رفت و بلافاصله منفجر شد پدر و برادر بزرگم به محل حادثه رفته اند تا پیگیر موضوع شوند و جنازه برادرم را تحویل بگیرند.

وی ادامه داد: هنوز نمی دانیم چرا در کویر شهداد مین بوده با این حال این مین منفجر شده و برادرم نیز در همان لحظه انفجار فوت کرده است. از حال بقیه سرنشینان نیز خبری ندارم جز اینکه یکی دیگر از سرنشینان وضعیت بسیار وخیمی دارد.

حمید هاشمی ۱۵ سال به حرفه کوهنوردی مشغول بوده و با یکی از آژانس های مسافرتی نیز در زمینه راهنمایی گردشگران همکاری می کرد.

پیش از این در روز ۱۱ دی ماه سال گذشته انفجار مین در کویر لوت منجر به کشته شدن امیر طالبی گل از راهنمایان کویرنوردی و مدیر موسسه کاوشگران حیات وحش پارت شده بود.

منبع: مهر

دوشنبه ۴ فروردین ۱۳۹۳ - ۱۵:۰۱
کد خبر : 100474
بازدیدها: 367

پاسخی بگذارید »