یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

مرمت و طلاکاری ایوان حرم مطهر حضرت علی (ع) با جدیت دنبال می شود

sheida92 اردیبهشت ۱۵, ۱۳۹۲ ۰
مرمت و طلاکاری ایوان حرم مطهر حضرت علی (ع) با جدیت دنبال می شود

اهواز – مسوول ستاد بازسازی عتبات عالیات در استان خوزستان گفت: کار مرمت و طلاکاری ایوان حرم مطهر حضرت علی (ع) با جدیت دنبال می شود

به گزارش خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی ، حجت الاسلام ˈسید محمود موسویˈ روز یکشنبه در حاشیه نخستین همایش فصلی مسوولان ستادهای شهرستانی بازسازی عتبات عالیات استان خوزستان در بوستان اهواز اظهار داشت: سه گروه فنی به نیابت از مردم استان ، کار مرمت و طلاکاری ایوان حرم علوی در نجف اشرف را انجام می دهند.

وی افزود:به مقتضای پیشرفت کار ، اعتبارات لازم که از نذورات مردمی این استان است تخصیص و پرداخت می شود.

وی با بیان این که تاخیر در روند طرح طلاکاری ایوان حرم علوی نه به دلیل اعتبار، بلکه به دلایل فنی و بعد مسافت است ، گفت:این پروژه سنگین با وجود مشکلات خاصی که دارد با هماهنگی مسوولان تولیت آستانه مقدس حضرت علی (ع) فعال است.

مسوول ستاد بازسازی عتبات عالیات در خوزستان با اشاره به این که تاکنون ۴۰ میلیارد ریال وجه نقد و ۲۱ کیلوگرم طلا از سوی مردم خوزستان برای مرمت و طلاکاری ایوان حرم حضرت علی (ع) جمع آوری شده است، افزود: تاکنون در پنج مرحله طلاجات اهدایی مردم پس از ذوب به نجف اشرف ارسال شده است.

به گفته وی برای مرمت و طلاکاری ۱۲هزار و ۵۰۰ خشت ایوان حرم مطهر علوی به ۱۲۵میلیارد ریال اعتبار نیاز است که تاکنون بخش مهمی از آن توسط مردم نیکوکار استان و سایر نقاط کشور تامین شده است.

در این نشست همچنین گزارشی از روند جمع آوری کمک های نقدی و غیرنقدی مردم شهرهای استان خوزستان برای کمک به بازسازی و طلاکاری ایوان حرم علوی ارایه شد.

مسوولان شهرستانی ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان نیز پیشنهادها و مشکلات خود را مطرح کرده و راهکارهای لازم برای برون رفت از مشکلات موجود ارایه گردید.

مسوول ستاد بازسازی عتبات عالیات در خوزستان در این نشست با بیان اینکه این ستاد دولتی نیست بلکه نهادی مردمی است ، بر مشارکت مردم به ویژه بانوان برای کمک به بازسازی ایوان مطهر حرم علوی تاکید کرد.

حجت الاسلام موسوی ضرورت برگزاری همایش های شهرستانی به منظور جلب مشارکت مردم را یادآور شد و افزود: برای جلب مشارکت های مردمی باید از همه ظرفیت ها و فرصت ها استفاده کرد.

وی بر اطلاع رسانی بهنگام و صادقانه در این خصوص تاکید کرد و گفت: رسانه ها باید در این زمینه کمک حال ستاد بازسازی عتبات عالیات باشند و تلاش کنند تا مشارکت مردم در این عرصه جدی تر و گسترده تر شود.

مسوول ستاد بازسازی عتبات عالیات در خوزستان ابراز امیدواری کرد بزودی جشن پایان پروژه طلاکاری ایوان حرم علوی برگزار شود.

بنا به این گزارش کار بازسازی و طلاکاری ایوان حرم مطهر حضرت امیر(ع) از خرداد ماه ۱۳۸۹ شروع شد و بر اساس قرارداد منعقده فی مابین ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان و آستانه مقدس حرم علوی ، زمان این پروژه ۲۴ ماه تعیین شد ولی به دلایلی این طرح تاکنون حدود ۶۰ درصد پیشرفت داشته است.

باز سازی و طلاکاری ایوان حرم علوی با اجازه مرجع عالیقدر شیعه حضرت آیت الله آلعظمی ˈسیدعلی سیستانیˈ به ستاد بازسازی عتبات عالیات استان خوزستان واگذار شد.

ستاد بازسازی عتبات عالیات در خوزستان به نیکوکاران و خیرانی که هزینه طلاکاری یک خشت ایوان حرم علوی به میزان ۱۰میلیون ریال بپذیرند سند افتخار ˈمشارکت در بازسازی ایوان حرم علویˈ اهدا می کند.

یکشنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۴:۳۳
کد خبر : 14954
بازدیدها: 173

پاسخی بگذارید »