سه شنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

مرسی متهم به نقض عفت عمومی شد

danesheroz دی ۲۵, ۱۳۹۱ ۰

جمعی از سیاسیون مصر، با تنظیم شکایتی و تقدیم آن به دادستان کل، مرسی را متهم کرده اند که با سوء استفاده از منصب ریاست جمهوری، اقدام به کارها و گفتن حرف هایی می کند که در حجب و حیا را زیر سوال برده است

به گزارش الفجر، در متن این نامه خطاب به دادستان عمومی نوشته شده است که مرسی در خلال دیدار خود با جولیا گیلارد در تاریخ ۲۷ سپتامبر ۲۰۱۲، اقدام بهلمس اجزای حساس بدنش کرده است و طبق ماده ۲۷۸ مجازات عمومی، هرکس به طور آشکار اقدام به نقض عفت عمومی کند، به یکسال خبس و پرداخت جریمه محکوم خواهد شد.

به گزارش افکار نیوز ، در ادامه این نامه آمده است: از لحاظ قانونی، به اندازه کافی نقض عفت توسط مرسی به طور آشکار ثابت شده است اما از آنجایی که ممکن است هدف آژانس های خبری و صفجات اجتماعی از پخش این خبر اهداف تبلیغاتی بوده باشد، بنابر این شاید هیچ انگیزه ای برای ارتکاب جرم وجود نداشته باشد.

سیاسیون مصر در نامه خود به دادستان این کشور خواسته اند که از آنجایی که برخی اعمال مرسی در شان آداب و رسوم مردم مصر نیست، هرچه زودتر به این مورد رسیدگی کند.

آنها در ادامه نامه خود متذکر شده اند که برخی از گفته ها و کارهای مرسی، در شان رئیس جمهور یک کشور نیست. به طور مثال اظهارنظر مرسی در مورد گوینده کانال دهم استرالیا. این سیاسیون مدعی هستند که مرسی در این اظهارنظر از کلماتی استفاده کرده است که حمل بر معانی جنسی دارند که علاوه بر اینکه با تعالیم دینی ما سنخیتی ندارند، دور از شان ریاست جمهوری است.

این کارها و گفته های مرسی در صفحات اجتماعی بازتاب گسترده ای داشت و حتی کاریکاتورهای زیادی نیز برای آن ساخته شد.

این سیاسیون در ادامه با تاکید بر اینکه اظهارات مرسی موجبات تمسخر افکار عمومی را به دنبال داشته است و با اشاره به مواد قانون اساسی مصر، خواستار رسیدگی هرچه سریعتر به این موضوع شدند!

دوشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۱ - ۱۸:۱۴
کد خبر : 4070
بازدیدها: 269

پاسخی بگذارید »