پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

عملیات شناسایی برای کشف جسد ادامه دارد

مرد میانسالی در سد امیر کبیر کرج غرق شد

danesheroz1 مرداد ۲۲, ۱۳۹۲ ۱
مرد میانسالی در سد امیر کبیر کرج غرق شد

دانش روز: بخشدار آسارا از غرق شدن مردی در منطقه شنا ممنوع سد امیرکبیر خبر داد و گفت: جسد این مرد میانسال که روز شنبه در سد امیرکبیر کرج غرق شد با گذشت سه روز کشف نشده و عملیات امداد و نجات برای کشف جسد ادامه دارد

به گزارش دانش روز، محسن محمدی سیرایی گفت: روز شنبه هفته جاری مرد میانسالی که به همراه پسرش برای شنا در سد امیرکبیر وارد منطقه شنا ممنوع حد فاصل تونل چهار و پنج جاده چالوس شد به علت عدم آشنایی با فنون شنا غرق شد.

وی افزود: نیروهای امداد و نجات پس از تماس تلفنی پسر این مرد در محل حضور یافتند و عملیات امداد و نجات نیز از همان روز شنبه آغاز شد ولی تا کنون جسد این فرد کشف نشده است.

محمدی با بیان اینکه عملیات امداد و نجات برای کشف جسد وی ادامه دارد، گفت: هم اکنون دو نیروی غواص مشغول شناسایی و پیدا کردن جسد این مرد هستند.

محمدی با اشاره به نصب تابلوهای شنا ممنوع در محدوده هایی از سد تصریح کرد: به رغم نصب علایم هشدار دهنده مبنی بر ممنوع بودن شنا در برخی محدوده ها با این حال برخی شناگران بی توجه به این امر این مناطق را برای شنا انتخاب می کنند که متاسفانه حوادث تلخ و ناگواری به دنبال دارد.

کارگروه امداد و نجات البرز در بخش  آسارا برگزار می شود

بخشدار آسارا گفت: این بخش با داشتن جاذبه های طبیعی متنوع از جمله سد امیرکبیر و جاذبه های کوهستانی همواره یکی از مقاصد اصلی گردشگری است اما متاسفانه مشکلاتی در زمینه امداد و نجات وجود دارد که نیازمند همکاری مسئولان استان است.

محمدی تصریح کرد: کشف، نگهداری و انتقال اجساد غرق شده در ایام یکطرفه بودن جاده چالوس و همچنین بحث امداد و نجات کوهستان از مشکلات جدی بخش است که امیدواریم با مساعدت مسئولان استان حل شود.

وی در همین ارتباط از برگزاری نشست اخیر کارگروه امداد و نجات استان البرز در بخش آسارا خبر داد و گفت: با توجه به حساسیت موضوع و لزوم بررسی جوانب امر برای امدادرسانی مطلوب به گردشگران، درخواست کردیم نشست کارگروه امداد و نجات استان روز پنجشنبه جاری در پایگاه امداد و نجات شهرستانک تشکیل شود.

محمدی ابراز امیدواری کرد در این جلسه راهکارهایی مناسب در زمینه امداد و نجات و فراهم کردن شرایط مطلوب تفریحی ارائه شود.

منبع:مهر

سه شنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۲ - ۲۲:۱۵
کد خبر : 50142
بازدیدها: 416

یک دیدگاه »

  1. عباس هوشمند مرداد ۲۴, ۱۳۹۲ در ۳:۱۶ ب٫ظ - Reply

    متا سفم برای مسئولان سد امیر کبیر . ایا هنوز مشکلاتتون با حلال احمر حل نکردین؟؟؟

پاسخی بگذارید »