پنجشنبه ۰۳ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

مردها چگونه باعث محرومیت همسر از محبت آنان می شود؟

danesheroz1 دی ۲۳, ۱۳۹۲ ۰
مردها چگونه باعث محرومیت همسر از محبت آنان می شود؟

دانش روز: در بسیاری از مواقع ، مردها غالبا به طور نا خودآگاه موجب محرومیت همسرشان از محبت آنان می شوند

 به گزارش دانش روز،

محروم سازی عاطفی

 در بسیاری از مواقع ، مردها غالبا به طور نا خودآگاه موجب محرومیت همسرشان از محبت آنان می شوند.

 در این موقعیت ها ، زن به شدت احساس پریشانی کرده ، زود رنج ، عصبی و بدخلق می شود و زندگی را برای خود و همسر و فرزندان تلخ می کند. آگاهی مردان از این امور می تواند آنان را در اجتناب از آن رفتارها یاری کرده ، موجبات آسایش خانواده ها را فراهم کند . در ادامه به بیان مهم ترین این امور می پردازیم.

 ۱٫غافل شدن از همسر و تمرکز بر مسائل دیگر

 در مواقعی برخی مردان ، غرق در مسائل کاری ، روابط با دوستان و همکاران و …می شوند و از همسرشان غافل می گردند. در این مواقع ، زنان به شدت احساس عدم محبوبیت می کنند . آقایان باید متوجه این نکته باشند که هر چند ممکن است بعضی اوقات ، مشکلات کاری و شغلی و امثال آن ، فکر و ذهن آن ها را به شدت به خود مشغول سازد با این حال ، آنان نباید از همسر خود غافل شوند و او و نیازهایش را نادیده بگیرند.

 ۲٫عدم ابراز محبت

 زنان بشدت خواستار ابراز محبت کلامی شوهرشان هستند . ابراز عشق و علاقه مرد به همسرش ، او را شاداب و سرزنده می سازد و به او در انجام وظایف زناشویی نیرو می بخشد . در مقابل ، نادیده گرفته شدن این نیاز زن از سوی مرد (آگاهانه یا ناآگاهانه) احساس نا خوشایندی به زن می دهد و او را به شدت پریشان و ناخرسند می گرداند.

 نکته ای که در این جا باید به آن توجه کرد این است که زن اغلب نمی تواند از بی مهری و کم توجهی همسرش نسبت به خود شکوه کند و گلایه ی خود را با وی در میان گذارد ؛ گویی چنین کاری را در شأن خود نمی بیند و آن را مایه تحقیر خود می داند ، اما چون از چنین چیزی پیوسته رنج می برد ، آثار نامطلوب این احساس درونی به تدریج در اعمال و رفتار و به ویژه در برخورد های او با همسرش پدیدار می شود و روز به روز مسائل را پیچیده تر می سازد.

 ۳٫بی توجهی به نیازهای زن

 همه زن ها ، خواسته ها و نیازهایی دارند که لازم است برآورده شوند ؛ خواسته هایی از قبیل خرید لباس ، سرزدن به والدین و بستگان ، مراجعه به پزشک و …چشم امید زنان در برآورده شدن این قبیل خواسته ها به همسرشان است و از آن ها انتظار دارند نیازهای آنان را مد نظر قرار دهند و در تأمین آنها تلاش کنند. زن ها توجه مرد به امور دلخواهشان را نشان های بر علاقه شوهر به آنان تلقی می کنند . در مقابل ، بی توجهی مرد به نیازهای زن و کوتاهی در برآورده ساختن آن ها ، زن را پریشان و ناخرسند می سازد و به او احساس عدم محبوبیت می دهد.

 ۴.کناره گرفتن از همسر

 کناره گرفتن و به لحاظ عاطفی و احساسی ، سرد شدن مرد به همسرش ، صحبت نکردن با او و پاسخ ندادن به پرسش های او درباره اینکه چه چیزی شما را ناراحت کرده ، قوی ترین ، با اعتمادبه نفس ترین و خوش اخلاق ترین زن ها را به زنی عصبی ، مضطرب و مستأصل تبدیل می کند؛ چون در این حالت زن احساس می کند شوهرش برای او ارزشی قائل نیست و دوستش ندارد.

 هنگامی که مردی از همسرش رنجیده ، لازم است با او درباره مشکل و ناراحتی پیش آمده صحبت کند نه آنکه نسبت به او بی اعتنا و سرد شود و از او کناره بگیرد ، چون این رفتار مرد ، باعث پیچیده تر شدن اوضاع می شود.

 ۵٫انتقاد و سرزنش همسر

 زن ها به دلیل روح لطیف و حساس شان ، نیازمند تعریف ، تمجید و تشکر شوهرشان هستند. در این حالت ، زن احساس محبوبیت می کند و با نشاط و سر زنده می شود . اما انتقاد های پی در پی و گزنده مرد از نحوه خانه داری ، آشپزی ، قیافه و سر و وضع و …. به جای آنکه موجب تلاش زن در جهت رفع معایبش شود ، اعتماد به نفس او را کاهش می دهد و عملکرد او را ضعیف خواهد ساخت.

 هنگامی که زنی در ترس دائمی از انتقادهای گزنده همسرش زندگی می کند ، به طرزی مزمن عصبی می شود و هر گونه احساس محبوبیت و امنیت را از دست می دهد.

 ۶٫عدم گفتگو صمیمانه با همسر

 حرف زدن با همسر ، گوش دادن به صحبت های او و در میان گذاشتن احساسات خود با او و به طور کلی ، گفت و گوی صمیمانه با همسر ، به زن احساس محبوب بودن می دهد. در این حالت ، زن احساس می کند در قلب مرد جای دارد و شوهرش تنها به او می اندیشد . اما هنگامی که مرد حوصله حرف زدن با همسرش را ندارد ، حاضر نیست به صحبت های او گوش دهد و احساسات خود را با او در میان نمی گذارد ، زن احساس تنهایی و نا امنی می کند . تصور می کند شوهرش به او علاقه ندارد و او نتوانسته جایگاه خاص خود را در قلب مرد به خود اختصاص دهد.

 ۷.نگاه و تماس های هوس آلود

 مردان پاکدامن که از هر گونه ارتباط هوس آلود با زنان نامحرم خودداری می کنند ، در واقع این پیام را به قلب و ذهن همسر خود مخابره می کنند که او را دوست دارند ، برای او ارزش قائلند و به خاطر او از همه زنان دیگر چشم پوشیده اند.

 اما هنگامی که زنی متوجه شود شوهرش برای ارضای نیازهای جنسی خود در پی زن های دیگر است ، به شدت پریشان ، درمانده و عصبی می شود ؛ تصور می کند فریب خورده است ؛ناگهان احساس می کند که نیاز احساسی خود به احساس امنیت و ارزشمند بودن محروم مانده است و چنین نتیجه می گیرد که شوهرش به او علاقه ندارد.

 

نویسنده:حیدری(مشاور خانواده)/مفاآنلاین

دوشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۲ - ۰۰:۰۰
کد خبر : 87414
بازدیدها: 358

پاسخی بگذارید »