جمعه ۰۴ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

مردانی مدال نقره تکواندوی جهان را کسب کرد

danesheroz تیر ۲۹, ۱۳۹۲ ۰
مردانی مدال نقره تکواندوی جهان را کسب کرد

دانش روز : تکواندوکار وزن هشتم ایران به مدال نقره بیست و یکمین دوره مسابقات قهرمانی جهان دست یافت

به گزارش دانش روز ، در پایان پنجمین روز از این رقابتها در سالن تازه تاسیس “سنتر اکس پوزیتور” شهر پوئبلا، سجاد مردانی در وزن ۸۷+ کیلو گرم ( وزن هشتم) با شکست ۱۰ بر ۲ مقابل نماینده گابن در مبارزه فینال ، مدال نقره را از آن خود کرد.

به گزارش بیست به نقل از ایسنا،ملی پوش وزن هشتم تکواندوی ایران برای رسیدن به مبارزه فینال، در مبارزه اول خود و در راند طلایی “دیمیتری شوکین” از ازبکستان را شکست داد. در دور دوم ” فورتیر کولمبه” دارنده یک طلا و دو برنز رقابتهای قهرمانی آمریکا از کانادا را از پیش رو برداشت. وی در دور سوم و مرحله یک چهارم نهایی “لئوناردو باسیل” نفر اول اروپا در سال ۲۰۱۲ و دارنده مدال برنز جهان در سال ۲۰۰۵ از ایتالیا را ۱۴ بر ۲ شکست داد ومدال برنزش را قطعی کرد.

مردانی در دور پنجم و مرحله نیمه نهایی با “روسبلیس دسپانیه” نفر سوم المپیک لندن و قهرمان دانشجویان جهان از کوبا مبارزه کرد و توانست در راند طلایی به پیروزی رسیده و به فینال این وزن(۸۷) کیلوگرم راه یابد که در فینال با شکست مقابل نماینده گابن نقره گرفت.

در دیگر مبارزات امروز(شنبه)، تیم ایران نماینده دیگری هم داشت که در وزن ۸۷- کیلو گرم ( وزن هفتم) مهدی خدابخشی در دور اول تکواندوکاری از کره جنوبی را۱۸ بر ۸ شکست داد. در دور دوم نماینده امریکا را ۹ بر ۶ از پیش رو برداشت.

وی در دور سوم نماینده افریقای مرکزی را ۶ بر ۲ شکست داد اما در مبارزه چهارم خود ۴ بر ۳ مغلوب تکواندوکار تونسی شد و در یک قدمی سکو از دور رقابتها کنار رفت.

با نشان نقره سجاد مردانی ، جمع مدالهای تیم ملی مردان تکواندوی ایران در رقابتهای جهانی ۲۰۱۳ به عدد ۳ رسید.هادی مستعان در وزن دوم، نشان نقره و بهنام اسبقی در وزن چهارم مدال طلا کسب کرده بودند.

امروز(شنبه) و بامداد فردا(یکشنبه) تیم ایران دو نماینده خواهد داشت که طبق برنامه در وزن ۶۳- کیلوگرم مردان محمد خمسه در مبارزه اول خود با ” فیلیپه انجو” از برزیل روبه رو می شود. وی در صورت پیروزی در این دیدار باید با برنده پیکار ونزوئلا و هلند مبارزه کند.

در بخش بانوان در وزن ۵۷- کیلوگرم هم سوسن حاجی پور کاپیتان تیم ملی در دور اول با نماینده ازبکستان مبارزه می کند و در صورت پیروزی در این مبارزه ، در دور دوم با برنده تکواندوکاران پورتوریکو و کرواسی رو به رو خواهد شد.

شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۲ - ۱۰:۱۶
کد خبر : 39871
بازدیدها: 207

پاسخی بگذارید »