دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

مرحله نهایی مسابقه تورنمنت ریاضی بین شهرهای دنیا در تبریز برگزار شد

danesheroz1 اسفند ۱۹, ۱۳۹۲ ۰
مرحله نهایی مسابقه تورنمنت ریاضی بین شهرهای دنیا در تبریز برگزار شد

دانش روز: همزمان با سایر شهرهای ایران و بارقابت ۷۴ تیم، مرحله نهایی مسابقه تورنمنت ریاضی بین شهرهای دنیا در تبریز برگزار شد

به گزارش دانش روز، سیروس فرهنگ، مدیر خانه ریاضیات استان در حاشیه برگزاری این مسابقات در گفتگو با خبرنگار پانا اظهار داشت: تمام دانش آموزان پذیرفته شده در مرحله نخست مسابقه تیمی خانه ریاضیات که بهمن ماه سالجاری برگزار شد در مرحله نهایی این مسابقات شرکت کردند.

 وی  با بیان این که ۲۱۶  نفر دانش آموز در قالب ۷۴ تیم  به مرحله نهایی مسابقات راه یافتند، افزود: گروههائی که حداقل امتیاز ۱۰ را از مجموع ۳۰ امتیاز مرحله اول کسب کرده بودند و اسامی آنها در سایت اعلام شده بود توانستند در مرحله دوم مسابقه شرکت نمایند.

 فرهنگ تصریح کرد: برای دانش آموزانی که در مرحله اول مسابقه ریاضی تورنمنت بین شهرها قبول شده بودند به منظور آمادگیجهت حضوردر مسابقه مرحله نهائی، کلاسهای ویژه آشنائی با سوالات مسکو با حضور اساتید دانشکده ریاضی و مدرسان آموزش و پرورش در فاصله زمانی۲۰ بهمن ماه الی ۱۵ اسفند برگزار شد.

 مدیر خانه ریاضیات استان اظهار داشت: مسابقه مرحله دوم  که راس ساعت ۹ صبح روز جمعه، شانزدهم اسفند ماه همزمان با سایر شهرهای ایران در خانه ریاضیات استان برگزارشد، حدود ۳۰ درصد شرکت کنندگان مرحله اول را شامل بود.

وی افزود: در نهایت ورقه ۸ تیم برتر پس از اصلاح و ترجمه به مسکو ارسال خواهد شد و از این تیم ها اگر تیمی حد نصاب لازم را کسب نماید به مرحله نهایی راه پیدا خواهد نمود و از طرف کمیته مرکزی دعوت به شرکت در اردوی تابستانی در کشور روسیه خواهند شد.

دوشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۲:۴۳
کد خبر : 97634
بازدیدها: 230

پاسخی بگذارید »