چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

مرجان رنگین کمانی کشف شد + عکس

danesheroz1 مرداد ۱۱, ۱۳۹۲ ۰
مرجان رنگین کمانی کشف شد + عکس

دانش روز: این مرجان در یک در جزیره مرجانی در پلینزی فرانسه گمبیر یافت شد

 به گزارش دانش روز، به نقل از بخش علم و تکنولوژی خبرگزاری ANSA ایتالیا ، در پلینزی مرجانی با رنگ رنگین کمانی کشف شد.

براساس این گزارش،این پلینزی مرجانی که با رنگ رنگین کمانی پوشیده شده است، گونه ایست، با نام Echinophyllia Tarae که توسط فرانسیسکا بنزونی محقق دانشگاه Bicocca میلان شناسایی و کشف شد.

این مرجان ، که بین سالهای ۲۰۰۹-۲۰۱۲ کشف شده برای اولین بار ارگانیسم های دریایی جهانی را به بهترین وجه نشان می دهد و بر این اساس سلامت اقیانوس ها مورد مطالعه قرار گرفت.

گزارش کشف این مرجان جدید، که در جزیره مرجانی در پلینزی فرانسه گمبیر یافت شد در یک مطالعه در مجله کلید های باغ وحش شرح داده شده است.

این مرجان های سخت، در مستعمرات عمق بین ۵ و ۲۰ متر رشد می کنند.آخرین مطالعات انجام شده در جزیره مرجانی از ۱۹۷۴تا این تاریخ بوده است.

از آن زمان به بعد مطالعات بیشتر توسط پژوهشگران اقیانوس تارا انجام شده ، که اجازه طبقه بندی گونه های مرجانی جدید جمع آوری شده را داده است.

فرانسیسکا بنزونی می گوید:  بسیاری از گروه حیوانات کوچک، نادر و اغلب کمی شناخته شده معادن واقعی تنوع زیستی ناشناخته هستند که غالبا اساس یک اکوسیستم را تشکیل می دهند.

وی افزود: به طور خاص، مرجان بی مهرگان کاریزماتیک، سازندگان صخره های مرجانی و رهبران تعادل ظریف مورد نیاز برای حفظ اکوسیستم غنی ترین دریاهای ما هستند و دقیقا به همین دلیل و به دلیل عوامل مختلف است که بقای آنها تهدید می شود، و آنها همچنان برای دریافت توجه جامعه علمی تلاش می کنند.

منبع:باشگاه خبرنگاران

جمعه ۱۱ مرداد ۱۳۹۲ - ۲۳:۴۲
کد خبر : 45956
بازدیدها: 253

پاسخی بگذارید »