شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

مرتضوی: تصمیمی برای تمدید مهلت ثبت نام نگرفته ایم

atena92 اردیبهشت ۲۱, ۱۳۹۲ ۰
مرتضوی: تصمیمی برای تمدید مهلت ثبت نام نگرفته ایم

دبیر ستاد انتخابات کشور گفت: تاکنون تصمیمی برای تمدید مهلت ثبت نام داوطلبان نامزدی انتخابات یازدهمین دوره ریاست جمهوری گرفته نشده است

به  گزارش دانش روز؛ سید صولت مرتضوی افزود: به همه طیف ها در ثبت نام احترام گذاشته ایم و همه چیز خوب پیش می رود.

مهلت ۵ روزه ثبت نام نامزدها تمدید نمی شود

مدیرکل انتخابات وزارت کشور نیز گفت: براساس قانون، مهلت۵ روزه ثبت نام از داوطلبان نامزدی یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری به هیچ وجه تمدید نمی شود.

حسنعلی نوری افزود: کسانی که داوطلب نامزدی ریاست جمهوری هستند باید در اسرع وقت در ستاد انتخابات وزارت کشور به منظور ثبت نام حاضر شوند تا کار آنان تسریع شود.

وی اضافه کرد: بر اساس جدول زمان بندی، مدارک ثبت نام کنندگان به شورای نگهبان ارسال می شود و۵ روز نیز برای بررسی مدارک پیش بینی شده است اما اگر این مهلت (مهلت بررسی) نیاز به تمدید داشته باشد قانونگذار۵ روز دیگر را نیز درنظرگرفته است و پس از آن شورای نگهبان نتیجه بررسی صلاحیت ها را به وزارت کشور اعلام می کند.

نوری با اشاره به این که وزارت کشور پس از دریافت نتیجه از شورای نگهبان آن را اطلاع رسانی می کند،گفت: پس از صدور اطلاعیه رسمی، تبلیغات نامزدهای ریاست جمهوری آغاز می شود و تا۲۴ساعت قبل از آغاز روز رأی گیری ادامه دارد.

پایان بررسی صلاحیت های نامزدهای شوراها در هیئت های اجرایی

مدیرکل انتخابات وزارت کشور گفت: هیئت های اجرایی بررسی صلاحیت ها را در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا به پایان رساندند و نتیجه بررسی صلاحیت های افراد تأیید شده را به هیئت های نظارت ارسال کرده ایم.

حسنعلی نوری افزود: هیئت های نظارت نیز هفت روز مهلت دارند که نظرات خود را درباره افراد تأیید صلاحیت شده اعلام کنند و این مهلت تا ۲۶ اردیبهشت ادامه دارد.وی درباره جدول زمانی فرایند انتخابات میاندوره ای مجلس خبرگان نیز گفت: اکنون در فرصت رسیدگی به صلاحیت داوطلبان در شورای نگهبان هستیم

نوری افزود: در انتخابات میان دوره ای مجلس نیز هم اکنون در مرحله دریافت شکایت از داوطلبان رد صلاحیت شده و اظهار نظر قطعی و نهایی شورای نگهبان هستیم که این مرحله تا سوم خرداد ادامه دارد.

عضو هیئت اجرای مرکزی انتخابات  از ستاد انتخابات دیدن کرد

محمد مهدی زاهدی عضو هیئت اجرایی مرکزی انتخابات باحضور در ستاد انتخابات کشور ازروند ثبت نام داوطلبان نامزدی انتخابات ریاست جمهوری دیدن کرد.

وی درمصاحبه با خبرنگارواحد مرکزی خبر گفت:باتوجه به این که عصرامروز هیئت اجرایی مرکزی انتخابات تشکیل جلسه می دهد به ستاد انتخابات کشور آمدم تا از روند ثبت نام ها آگاهی یابم.

زاهدی همچنین ازدست اندرکاران ثبت نام داوطلبان نامزدی انتخابات ریاست جمهوری وهمچنین اهالی رسانه به دلیل انعکاس خوب اخبار مربوط به ثبت نام ها قدردانی کرد.

شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۷:۰۲
کد خبر : 16499
بازدیدها: 177

پاسخی بگذارید »