چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

مربیان پیش دبستانی استخدام آموزش و پرورش می شوند

danesheroz1 مهر ۲, ۱۳۹۲ ۰
مربیان پیش دبستانی استخدام آموزش و پرورش می شوند

دانش روز: معاون پیش دبستانی وزارت آموزش و پرورش گفت: مربیان پیش دبستانی استخدام آموزش و پرورش می شوند.

به گزارش دانش روز، محمد رفیع پور در جمع خبرنگاران گفت : ۲۵ هزار مربی پیش دبستانی با برگزاری آزمون و بر اساس رشته های مورد نظر، نیاز منطقه ای وجنسیت جذب آموزش و پرورش خواهند شد.
وی اظهار داشت: در این راستا آموزش و پرورش در مدت دو سال مکلف به جذب این نیروها است و به همین منظور کارگروهی برای بررسی وضعیت آنها تشکیل شده است .
وی اظهار داشت: در حال حاضر پیش دبستانی در کشور مقطعی الزامی نیست و با قدمت بیش از ۱۰۰ سال آموزش و پرورش در ایران پیش دبستانی نیازمند فضایی مناسب در سطح کشور است.
وی تصریح کرد: در حال حاضر یک میلیون و ۲۰۰ پیش دبستانی در کشور وجود دارد که از این تعداد۴۶۵ هزار نفر در مراکز آموزش و پرورش لرستان جذب شده است.
وی در ادامه گفت: با همکاری وزارت خانه های مرتبط ۷۲۰ هزار نوآموز تحت پوشش قرار گرفت و در حال حاضر با وجود ۱۰۰ هزار نواموز دو زبانه تعداد بسیار مناسبی در کشور تحت پوشش پیش دبستانی قرار دارند.
وی افزود: در حال حاضر حدود ۸۰ درصد کودکان پنج ساله در مراکز پیش دبستانی کشور جذب شده است واین در حالی است که تا سال ۲۰۱۵ میلادی باید ۹۰ درصد کودکان پنج ساله تحت پوشش پیش دبستانی قرار گیرند.
وی اظهار داشت: همچنین روند جذب نو آموزان در سطح کشور رو به رشد است و یکپارچه سازی آموزش های قرآنی در کشور، یکپارچه سازی مدیریت مراکز پیش دبستانی توسعه کمی و کیفی و آموزش نیروی انسانی از او لویت های دفتر مراکز پیش دبستانی کشور است .
وی همچنین در خصوص جذب نیروهای خدمات آموزشی تصریح کرد : این نیروها نیز در مدت دو سال ساماندهی و جذب خواهند شد .

منبع:پانا

سه شنبه ۲ مهر ۱۳۹۲ - ۱۳:۳۴
کد خبر : 62229
بازدیدها: 275

پاسخی بگذارید »