شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

مربیان تربیتی، سربازان انقلاب

danesheroz1 بهمن ۲۴, ۱۳۹۲ ۰
مربیان تربیتی، سربازان انقلاب

دانش روز: در سال های نخست پیروزی انقلاب اسلامی، نهاد امور تربیتی با هدف گسترش و تعمیق ارزش های انقلاب اسلامی در نظام آموزش و پرورش کشور شروع به شکل گیری کرد و بر همین اساس شهیدان رجایی و باهنر در دوران تصدی وزارت آموزش و پرورش اقدام به تاسیس ستادهای امور تربیتی در مدارس کردند تا دانش آموزان را به ارزش های اسلامی ترغیب کنند

 به گزارش دانش روز، به ویژه آنکه شهید رجایی مربیان امور تربیتی را سربازان انقلاب در آموزش و پرورش نامید و بنا به گفته شهید باهنر مربیان

زمانی با انبیا هم صف و با امام عادل هم ردیف هستند که آموزش را از محتوای تزکیه پر کنند  و چه پر معناست کلام امام (ره) که می فرمایند:

اگر تهذیب در کار نباشد علم توحید هم به درد نمی خورد. این نهاد از بدو شکل گیری تا به امروز مجموعه وسیعی از عملکردها و وظایف متعدد و گوناگونی را به عهده داشته و تحقق امر تربیت را منوط به حضور مربی و فعالیت های رسمی غیر کلاسی در کنار آموزش های کلاسی می داند.

  مهم ترین اهداف تشکیل امور تربیتی را حراست از مرزهای اعتقادی و حفظ دستاوردها و تبیین ارزش های انقلاب در مدارس باید دانست.

چرا که انگیزه های انقلابی و اسلامی همراه با شعار مربیان امور تربیتی سربازان انقلابند موجب تاسیس این نهاد انقلابی شده است.

امور تربیتی، سربازان انقلاب

امور تربیتی، سربازان انقلاب

این مجموعه در طی سال های شکل گیری خود تلاش گسترده ای را درجهت رفع کاستی ها و پرورش مذهبی و انقلابی دانش آموزان به انجام رسانده است.

لازم به ذکر است که ارزیابی فعالیت ها نیاز به شناختن اهداف و راهبردهای اجرایی دارد. لذا فعالیت های امور تربیتی باید همراه و هم قدم با نظام پرورشی باشد تا بتواند نسبت به رسالت و نقش خویش و اهداف بنیادی این نهاد جامعه عمل بپوشاند.

 قابل ذکر است که طرح امور تربیتی همه ارکان آموزش و پرورش را با محوریت معلمان، کتاب های درسی، نظام ارزشیابی، خانواده و دانش آموز در برمی گیرد. هر ستاد امور تربیتی در مدارس از سه عضو تشکیل می شود که عبارتند از:

 امور تربیتی، سربازان انقلاب

۱. مدیر مدرسه و یا یکی از معاونان که به مسائل تربیتی گاهی بیشتری دارد.
۲. مربی تربیتی مدرسه (یا مربی ارشد)
۳. یکی از معلمان یا دبیران مومن و متعهد دارای حُسن شهرت و سابقه اعتقادی و اخلاقی موفق در اجرای وظایف آموزشی و آشنا به مبانی و روش های تربیتی اسلام به انتخاب شورای معلمان مدرسه.
امور تربیتی، سربازان انقلاب

در همین راستا رهبر کبیر انقلاب اسلامی امام (ره)؛ چه خوش می فرمایند:

اگر چنانچه معلم یک معلمی باشد که دعوت به نور بکند، دعوت به اصلاح بکند، دعوت به اسلام بکند، دعوت به اخلاق صالحه بکند، دعوت به ارزش های اسلامی بکند، آن ارزش هایی که عندالله ارزش است.

اگر معلم این کار را بکند همان طوری که انبیاء مرد م را از ظلمت به نور می کشانند این معلم هم این بچه ها را از ظلمات به نور وارد می کند و همین شغلی است که شغل انبیاء است.

منبع: تبیان

 

 

پنجشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۲ - ۱۴:۵۹
کد خبر : 93441
بازدیدها: 327

پاسخی بگذارید »