شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

مراکز انتخاب رشته دانشگاهی در مدارس فعال می‌شود

28 danesheroz اردیبهشت ۲۷, ۱۳۹۲ ۰
مراکز انتخاب رشته دانشگاهی در مدارس فعال می‌شود

مدیرکل امور تربیتی و مشاوره آموزش و پرورش گفت: مراکز انتخاب رشته برای کنکور سراسری پس از اعلام نتایج اولیه کنکور فعالیت خود را آغاز خواهند کرد و داوطلبان می‌توانند با مراجعه به این پایگاه ها از خدمات مشاوره‌ای متخصصان در این مراکز برای انتخاب رشته دانشگاهی کمک بگیرند.

دانش روز : حسن فرازنده خالدی با اشاره به فعالیت مراکز انتخاب رشته برای کنکور سراسری، اظهار کرد: مشاوران در مدارس انتخاب رشته دانش آموزان کنکوری را انجام می دهند و این در حالی است که این کار خارج از وظایف مشاوران در مدارس به شمار می رود و جزء شرج وظایف آن ها نیست.

وی ادامه داد: سال گذشته نیز پایگاه های انتخاب رشته در سطح کشور برای ارایه خدمات مشاوره‌ای جهت انتخاب رشته‌های دانشگاهی پس از برگزاری کنکور فعال بودند و امسال نیز برای توسعه خدمات مشاوره‌ای برای داوطلبان کنکور این پایگاه‌ها افزایش می‌یابد.

مدیرکل امور تربیتی و مشاوره آموزش و پرورش تصریح کرد: این پایگاه‌ها پس از اعلام نتایج اولیه کنکور فعالیت خود را آغاز خواهند کرد و داوطلبان می‌توانند با مراجعه به این پایگاه ها از خدمات مشاوره‌ای متخصصان در این مراکز برای انتخاب رشته دانشگاهی کمک بگیرند  و با توجه به نمرات، اطلاعات مشاوره ای و بر اساس توانمندی و ظرفیت پذیرش و بنیه علمی و علاقه مندی دانش آموز، انتخاب رشته دانشگاهی انجام می پذیرد.

وی افزود:همزمان با توزیع فرم های انتخاب رشته دانشگاهی و با برنامه ریزی های انجام شده توسط اداره کل امور تربیتی و مشاوره، گروه مشاوره اداره کل آموزش و پرورش استان ها اقدام به تشکیل پایگاه های انتخاب رشته دانشگاهی می کنند و داوطلبان را متناسب با استعداد و علاقه مندی و با مشاوره های فردی و گروهی و استفاده از نرم افزارهای ارایه شده جهت انتخاب رشته دانشگاهی هدایت می کنند.

خالدی خاطرنشان کرد: تلاش ها و راهکارها باید به شکلی باشد که جوانان ایرانی بیکار نمانند و شروع این حرکت در آموزش و پرورش آغاز می‌شود که با ارایه اطلاعات درست از مشاغل، فارغ‌التحصیلانی داشته باشیم که دارای مهارت‌های مناسب با بازار کار باشند. در همین راستا، امسال تدابیری اتخاذ کرده ایم تا در ایام انتخاب رشته، بهترین مشاوران آموزش و پرورش در این پایگاه ها حضور یابند و به دانش آموزان برای انتخاب رشته براساس رتبه کسب شده در کنکور مشاوره ارائه دهند.

جمعه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۲۰:۴۴
کد خبر : 18155
بازدیدها: 229

پاسخی بگذارید »