دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

مراقب نوع جدید کلاهبرداری از موبایل ها باشید

danesheroz1 شهریور ۴, ۱۳۹۲ ۰
مراقب نوع جدید کلاهبرداری از موبایل ها باشید

دانش روز: اگر کسی توانست پیک موتوری آورنده این سیم کارتها را شناسایی کرده یا در موردی مشابه با آنها برخورد کند بهتر است فورا با پلیس تماس گرفته و شرکت کلاهبردار را به مراجع قضایی بسپارد

به گزارش دانش روز،  تقریبا کسی نیست که حداقل یکبار از مراکزی که خود را اپراتور یکی از تلفن های همراه می نامند تماسی دریافت نکرده باشد تا به او شماره ای را بفروشند که شبیه شماره در اختیار وی باشد.

معمولا کسی به شما زنگ می زند و مدعی می شود که شبیه شماره ای که هم اکنون در اختیار دارید شماره ای را دارد که از یکی از اپراتورهای تلفن همراه صادر شده است.

این فرد از شما می خواهد در ازای پرداخت مبلغی پول شماره را برای شما ارسال کند اما این کار این روزها تبدیل به یک کلاه برداری جدی شده است. چرا که شما بدون توجه بسته سیم کارت را تحویل می گیرید اما وقتی پول را پرداخت کردید و پیک موتوری از شما دور شد متوجه می شوید که وی شماره ای به جز آنچه گفته به شما فروخته است.

احتمالا فورا با شماره ای که اول با شما تماس گرفته بود تماس می گیرید اما دیگر کسی به آن شماره جواب نخواهد داد.

حتی وقتی کار را پیگیری هم می کنید معمولا شماره تلفن با آدرس ثبت شده تطابق ندارد لذا شما می مانید و کلاهی که عده ای سودجو بر سرتان گذاشته اند.

جالب اینجاست که این سیم کارتها به صورت پلمپ به شما تحویل می شود و هیچ کس هم پاسخ نمی دهد که چطور یک فرد یا شرکت می تواند چند شماره تلفن ثبت نشده را در اختیار داشته باشد. وقتی هم به شرکت صادر کننده سیم کارت تماس می گیرید پاسخ درستی نمی شنوید و آنها فورا این کار را غیر قانونی اعلام می کنند در حالی که تعداد زیادی سیم کارت های ثبت نشده در اختیارشان قرار دارد و با قیمت بیشتر به مشتریان می فروشند.

لازم است پلیس فتا با دقت در این خصوص کلاهبرداران را شناسایی کرده و فورا جلوی آنها را بگیرد ضمن این که مردم نیز باید در مورد خرید این سیم کارتها باید دقت کرده و به هیچ وجه قبل از اطمینان کامل نسبت به خرید آنها اقدام نکنند.

همچنین اگر کسی توانست پیک موتوری آورنده این سیم کارتها را شناسایی کرده یا در موردی مشابه با آنها برخورد کند بهتر است فورا با پلیس تماس گرفته و شرکت کلاهبردار را به مراجع قضایی بسپارد.

منبع:دانا

دوشنبه ۴ شهریور ۱۳۹۲ - ۲۳:۲۰
کد خبر : 54635
بازدیدها: 336

پاسخی بگذارید »