چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

مراقب رخنه های فرهنگی باشید

danesheroz1 فروردین ۱۵, ۱۳۹۳ ۰
مراقب رخنه های فرهنگی باشید

دانش روز: حضرت آیت الله خامنه ای به مسئولان فرهنگی سفارش کردند تا مراقب رخنه های فرهنگی باشند تا مبادا برخی افراد با استفاده از هنر و ابزارهای گوناگون، ایمان مردم را مورد تهاجم قرار دهند

به گزارش دانش روز، تمرکز دشمنان بر روی فرهنگ بیشتر از همه جا است. چرا؟ به خاطر همین تاثیر زیادی که فرهنگ دارد. هدف و آماج تحرّک دشمنان در زمینه ی فرهنگ، عبارت است از ایمان مردم و باورهای مردم. مسئولان فرهنگی، باید مراقب رخنه ی فرهنگی باشند؛ رخنه های فرهنگی بسیار خطرناک است؛ باید حسّاس باشند، باید هشیار باشند.

نمی خواهیم بگوییم همه ی آسیب های فرهنگی، کار بیگانگان است؛ نه، خود ما هم مقصریم؛ مسئولان مختلف، مسئولان فرهنگی، مسئولان غیر فرهنگی، کم کاری ها، غلط کاری ها، اینها تأثیر داشته؛ ما همه را به گردن دشمن نمی اندازیم؛ امّا حضور دشمن را هم در زمینه ی مسائل فرهنگی نمی توانیم فراموش کنیم.

امروز و از روزهای اوّل انقلاب، دستگاه های تبلیغات، همه ی توش و توان خود را گذاشته اند برای اینکه مردم را نسبت به پایه های این انقلاب بی اعتقاد کنند. این کارِ فرهنگی است؟ ایمان مردم را مورد تهاجم قرار دادند، باورهای قلبی مردم را مورد تهاجم قرار می دهند؛ این را نمی شود انسان ندیده بگیرد.

یک سوالی اینجا ممکن است مطرح بشود که بگویند: خب شما می گویید مسئولین کشور حسّاس باشند، چقدر حسّاس باشند؟ آیا این با آزادی ــ که از شعارهای انقلاب است و جزو پایه های جمهوری اسلامی است- منافاتی ندارد؟ جواب این است که نخیر، با آزادی هیچ منافاتی ندارد؛ آزادی غیر از ولنگاری است؛ آزادی غیر از رهاسازی همه ی ضابطه ها است.

آزادی ــ که نعمت بزرگ الهی است ــ خودش دارای ضابطه است؛ بدون ضابطه، آزادی معنی ندارد. اگر چنانچه کسانی هستند در کشور که برای تیشه زدن به ریشه ی ایمان جوانان، تلاش می کنند، نمی شود این را تماشا کرد به عنوان اینکه این آزادی است. همچنان که اگر هروئین و بقیّه ی موادّ مسموم کننده ی بدن و بدبخت کننده ی خانواده ها را کسی بخواهد بین این و آن توزیع کند، نمی شود بی تفاوت نشست.

اینکه ببینیم کسانی با استفاده ی از هنر، با استفاده ی از بیان، با استفاده ی از ابزارهای گوناگون، با استفاده ی از پول، راه مردم را بزنند، ایمان مردم را مورد تهاجم قرار بدهند، در فرهنگ اسلامی و انقلابی مردم رخنه ایجاد کنند، ما بنشینیم تماشا کنیم و بگوییم که آزادی است، این جور آزادی در هیچ جای دنیا نیست!

همان کشورهایی که ادّعای آزادی می کنند، در آن خطوط قرمزی که دارند، بشدّت سخت گیرند. شما ببینید در کشورهای اروپایی کسی جرئت نمی کند راجع به هولوکاست حرف بزند که معلوم نیست اصل این قضیّه واقعیّت دارد یا ندارد، یا اگر واقعیّت دارد، به چه شکلی بوده؛ اظهار نظر درباره ی هولوکاست، تردید درباره ی هولوکاست، یکی از بزرگ ترین گناهان محسوب می شود، جلویش را می گیرند، طرف را می گیرند، زندانی می کنند، تعقیب قضائی می کنند؛ مدّعی آزادی هم هستند.

آنچه که برای او خطّ قرمز است، در مقابل او با چنگ و دندان می ایستد. چطور از ما توقّع دارند که خطوط قرمز اعتقادی و انقلابی کشورمان و جوانانمان را ندیده بگیریم؟

ایرنا: از بیانات رهبر انقلاب در حرم مطهر رضوی در اول فروردین سال ۱۳۹۳

جمعه ۱۵ فروردین ۱۳۹۳ - ۱۳:۳۸
کد خبر : 104345
بازدیدها: 201

پاسخی بگذارید »