شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

مراقب آنفولانزای عراقی باشید

danesheroz1 بهمن ۱۰, ۱۳۹۲ ۰
مراقب آنفولانزای عراقی باشید

دانش روز: به تازگی و با حاکم شدن سرما در کشور ویروس آنفولانزای شدیدی شایع شده است که منشا آن کشور عراق است

به گزارش دانش روز، این ویروس سریع الانتقال است و کافی است شخص ناقل در یک فضای در بسته عطسه کنند یا با دیگران دست بدهد،به این ترتیب ویروس آنفولانزای عراقی منتقل خواهد شد.

علائم این ویروس جدید عبارتند از بدن درد، عطسه و عفونت مجاری مخاطی و بینی و نکته جالب اینکه در اغلب موارد این ویروس بدون گلو درد است و در مراحل بعد بیماری سرفه های شدید و بدون اختیار به سراغ فرد بیمار می آید.
مدت زمان دوام این بیماری بین ۵ تا  ۷ روز است و سه روز ابتدایی مرحله ورود به بدن است که با علائمی نظیر قرمزی چشم و آب ریزش بینی و عطسه همراه است.علائم این آنفلوآنزا بعد از یک دوره ی کمون ۱ تا ۳ روزه شروع می‌شود، طوری که بسیاری از بیماران می‌توانند زمان شروع آن را به یاد بیاورند.

افرادی که بیماری های خاص و زمینه ای دارند باید از حضور در مکان های آلوده به ویروس جدأ خودداری نمایند و نباید از استراحت کامل در منزل غافل شوند.

گرچه نوع این آنفولانزا جدید است اما خطرات جدی در پی ندارد و بیمار باید از خود درمانی پرهیز کند و به محض دیدن علائم اولیه آن به پزشک معالج مراجعه کند.

بر اساس توصیه پزشکان متخصص خوردن لیمو شیرین،مایعات و آب میوه مرکبات طبیعی مثل پرتقال،گریپ فوروت بسیار می تواند از پیشرفت این بیماری جلوگیری کند،چرا که این نوع از آنفولانزا به شدت بدن بیمار را ضعیف می کند و به اصطلاح آب بدن را نیز کاهش می دهد.

گفتنی است این نوع از ویروس آنفولانزا از کشور عراق وارد شده است و وزارت بهداشت هنوز اطلاعاتی از میزان مبتلایان به این نوع از آنفولانزا منتشر نکرده است.

منبع: بولتن نیوز
پنجشنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۲ - ۱۹:۱۱
کد خبر : 90573
بازدیدها: 601

پاسخی بگذارید »