شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

مراسم عمامه گذاری در دانشگاه امام صادق (ع)

danesheroz1 آبان ۴, ۱۳۹۲ ۰
مراسم عمامه گذاری در دانشگاه امام صادق (ع)

دانش روز: جشن عید غدیر و آیین عمامه‌ گذاری جمعی از دانشجویان دانشگاه امام صادق‌علیه‌السلام در آستانه عید سعید غدیر خم در مسجد دانشگاه امام صادق‌علیه‌السلام برگزار شد و ۱۲ نفر از دانشجویان به دست آیت الله مهدوی کنی عمامه‌گذاری کردند

 به گزارش دانش روز، در این مراسم حضرت آیت الله مهدوی کنی با تبریک فرارسیدن عید غدیر؛ غدیر را روز اکمال دین و اتمام نعمت برشمرده و خاطر نشان کرد: مراد از کلمه الیوم در آیه شریفه روز غدیر است. روزی که اسلام به عنوان دین الهی کامل شد و آخرین و مهمترین نعمت الهی یعنی نعمت ولایت بر مسلمانان عرضه گشت.

وی ادامه داد: برخی که روز غدیر را روزی کم اهمیت جلوه می دهند و معتقدند پیامبر اکرم صلی‌الله‌علیه‌و‌آله در جمع محدودی از مسلمانان محبت به امیر المومنین‌علیه‌السلام را اعلام کردند؛ با آیاتی که به طور قطع در ایام غدیر و اعلان ولایت صورت گرفته چه خواهند کرد؟ آیا صرف اعلام دوستی و محبت علی بن ابیطالب‌علیه‌السلام باعث می شود تا خدای متعال خطاب به پیامبر بگوید: «یا ایها الرسول بلّغ ما انزل الیک من ربک و ان لم تفعل فما بلّغت رسالته» یا آیه نازل نماید: «الیوم یئس الذین کفروا من دینکم…»؟

حضرت آیت الله مهدوی کنی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به کتاب اسرار علوم آل محمد (اثر سلیم بن قیس) افزود: برای برخی از مسلمانان عجیب است که چرا خیلی از صحابه، پس از پیامبر‌صلی‌الله‌علیه‌وآله سخن پیامبر را زیر پا نهاده و به آن پشت کردند.

رئیس مجلس خبرگان رهبری راه و رسم خود را دنباله‌روی از خط امام و رهبری دانسته و از رفتارهای منافقانه که هر لحظه به سویی کشیده می شود انتقاد کرد. وی انقلاب را متعلّق به امام دانست و رهبری را نایب امام و دنباله‌ رو امام برشمرد.

آیت الله مهدوی کنی روحانیت را سربازی امام زمان عجل‌الله‌تعالی‌فرجه و لباس پیامبر را مایه فخر و مباهات دانسته و افزود: «امیرالمومنین‌علیه‌السلام می‌فرمایند که العلماء باقون ما بقی الدهر. البته کسی که این لباس را می پوشد باید ادب این لباس را رعایت کند و حریم سربازی را نگه دارد».

حجت‌الاسلام و المسلمین میرلوحی مدیر کل روابط عمومی و بین‌المللی دانشگاه با تاکید بر سنت عمامه‌گذاری در ایام عید الله الاکبر، این مجلس را از ثمرات انقلاب اسلامی و تاسیس دانشگاه امام صادق‌علیه‌السلام برشمرد.

وی با بیان این نکته که انسانها یا مبلّغ غدیر هستند یا نیستند؛ پیامبر اعظم‌صلی‌الله‌علیه‌و‌آله و حضرات معصومین‌علیهم‌السلام را اولین مبلّغان غدیر برشمرد و سنت عمامه‌گذاری را مصداق تعظیم شعائر الهی و یکی از نشانه‌های احیای امر اهل‌البیت‌علیهم‌السلام دانست.

حجت الاسلام میرلوحی بستن عقد اخوّت و عمامه مشکی بر سر نهادن را –همانطور که رسول خدا صلی‌الله‌علیه‌وآله پس از ابلاغ ولایت امیرالمؤمنین علی‌علیه‌السلام به دست مبارکشان عمامه‌ی “سحاب” را به سر حضرت امیرعلیه‌السلام گذاردند- از دیگر سنتهای عید غدیر ذکر کرد و با بیان خاطره‌ای از عمامه مشکی گذاشتن برخی از بزرگان اهل سنت در این روز و به عنوان سنت رسول خدا صلی‌الله‌علیه‌وآله، خواستار احیای این امور شد.

منبع:مهر

 

شنبه ۴ آبان ۱۳۹۲ - ۱۶:۱۵
کد خبر : 69598
بازدیدها: 272

پاسخی بگذارید »