پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

اختصاصي دانش روز:

مراسم آغاز سال تحصیلى حوزه علمیه در استان البرز

danesheroz1 مهر ۲۷, ۱۳۹۲ ۰
مراسم آغاز سال تحصیلى حوزه علمیه در استان البرز

دانش روز: سال تحصیلى حوزه علمیه خواهران استان البرز با مراسم نمادین گردهمایى طلیعه حضور امروز آغاز شد

به گزارش دانش روز، سال تحصیلى حوزه علمیه خواهران استان البرز امروزصبح با مراسم نمادین گردهمایى طلیعه حضور با حضور مسئولین حوزه علمیه و خواهران طلبه در سالن شهیدان  نژاد فلاح آغاز شد.

P1040113

در این مراسم حجه الاسلام و المسلمین بنی احمدی مدیر حوزه علمیه خواهران، مسعودی مدیر تبلیغات کل استان البرز، طاهرى استاندار البرز، حسینى همدانى امام جمعه کرج و حجه الاسلام و المسلمین محسن قرائتى حضور داشتند.

P1040102

جمالی دبیر جلسه حوزه علمیه هدف از این گردهمایى را تقویت انگیزه، انتظارات از خواهران روحانی، مسئولیت پذیرى با الگوى فاطمه زهرا عنوان کرد و گفت: حوزه علمیه باید با حضوری پرشور در زمینه مسائل فرهنگى ایران اسلامی را در عمل معنا کند.

P1040106

نماینده ولی فقیه در استان البرز و امام جمعه کرج ضمن تبریک آغاز سال تحصیلى حوزه علمیه خواهران گفت: دوران طلبگى و یادگیرى معارف دوران خاصى است و هر کسى توفیق شرکت در این مجموعه را ندارد. براى طى کردن دوران معارف الهی بستری باید فراهم شود، در حوزه علمیه این بستر فراهم شده بنابراین هرکسیکه در این عرصه وارد می شود باید نیت خالص داشته باشد. آیت ا…حسینی همدانى افزود: ما درهرکاری ابتدا باید نام خدا را بر زبان آوریم و در ادامه تلاش کنیم  زیرا در این عرصه مهم مورد آماج تیرهای شک و شبهه و هجمه ایم پس در این راستا باری به هر جهت بودن ظلمی ایست که به دین و شهدا کردیم و باید صراط مستقیم را درپیش بگیریم. وی در پایان به کسانی که به حوزه علمیه وارد می شوند نظم را توصیه کرد و با اشاره به اینکه باید براى هر مسئله ای برنامه و طرح داشته باشیم گفت: امیر مومنان در روزهای آخر عمر خویش بعد از تقوا به یاران خویش نظم را توصیه کردند وبه  نظم بسیار اهمیت می دادند.

P1040118

استاندار البرزنیز گردهمایى طلیعه حضوررا بسیارمثبت ارزیابی کرد و گفت: حوزه علمیه دارای جایگاه مهمی است به مصداق درختی استوار در طول تاریخ که جویندگان معارف الهى هستند و نهادى ریشه اى است که تحقق اهداف در زمینه رسالت به  حوزه علمیه به ارث رسیده که در زمینه شناخت دین، ابلاغ، اصلاح طلبی در زمین و عینیت بخشیدن به دین در تلاش است. وى افزود: با توجه به این سخن که از دامن زن مرد به معراج می رود در توصیه ای به بانوان طلبه گفت: هدف از تحصیل باید پاسدارى از کیان دین باشد این وظیفه بر دوشزن و مرد است اما نقش بانوان موثرتر است به این جهت که بانوان در نقش مادر نیز می توانند ارزشهای اسلام را حفظ کنند. وی خاطر نشان کرد: در آیه ۷۱ سوره توبه به زنان با ایمان ولایت می دهد که در امور سایرین وارد شوند و مردم را به دین دعوت کند و در این راستا بانوان طلبه وظیفه سنگین تری دارند و با تجهیز شدن به دو بال علم و تقوا به این مهم بپردازند.

P1040124

حجه الاسلام و المسلمین محسن قرائتى سخنران این گردهمایى گفت:  در هرجامعه ای که فساد توسعه یابد نقش حوزه علمیه و طلبه پررنگتر می شود لذا کسانی که در حوزه علمیه مشغول تحصل هستند باید خلوص نیت داشته باشند و اطلاعات مهمی را در این زمینه کسب کنند. وی افزود:  فارغ التحصیلی عنوان مناسبی نیست زیرا رسول خدا همواره می فرمود: در علم شرقى و غربی باشید اما در خود باختگى نه شرقی و نه غربی باشید به این معنا که همواره کسب علم کنید. وی خاطر نشان کرد: طلبه باید در هر زمینه ای اطلاعات داشته باشد و قران را به تمام معنا بیاموزد و به آن عمل کند به این جهت که رشد و شکوفایی در جهت کسب اطلاعات مفید است. قرائتی مسائلی نیزدر جهت آگاهى و آشنایی با معارف دینی و اسلامی خطاب به بانوان طلبه بیان کرد.

P1040115

در خاتمه بروشور و لوح های فرهنگی با موضوعیت مسائل دینی و معارف بین خواهران حوزه علمیه توزیع شد.

 

شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۲ - ۱۹:۳۶
کد خبر : 68126
بازدیدها: 453

پاسخی بگذارید »