پنجشنبه ۰۳ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

مذاکره با مخالفان بحران سوریه را حل نمی‌کند

danesheroz بهمن ۱۶, ۱۳۹۱ ۰

وزیر خارجه ترکیه بار دیگر در اظهاراتی مداخله جویانه اعلام کرد: مذاکره نظام سوریه و مخالفان این کشور هرگز به ایجاد فرصتی برای حل و فصل بحران سوریه نمی‌انجامد

احمد داوود اوغلو،‌ وزیر خارجه ترکیه در کنفرانس امنیتی مونیخ آلمان با اشاره به اوضاع سوریه اعلام کرد: انجام مذاکرات میان نظام سوریه و مخالفان این کشور هرگز فرصتی برای حل و فصل بحران سوریه ایجاد نمی‌کند.

داوود اوغلو همچنین عنوان داشت: برخی معتقدند باید نظام و مخالفان سوریه با یکدیگر مذاکره کنند اما به عقیده من این اقدامی اشتباه است و نمی‌تواند راهکاری برای حل و فصل بحران سوریه باشد.

این اظهارات وزیر خارجه ترکیه در حالی ایراد شد که جمعی از کشورها و گروه‌های مخالف خواهان برگزاری کنفرانس ملی گسترده در سوریه با هدف متوقف کردن خونریزی‌ها و خشونت‌ها در این کشور و تشکیل دولت انتقالی هستند که بتواند پاسخگوی خواسته‌های مردم سوریه باشد.

وزیر خارجه ترکیه همچنین با طرح این سوال که اگر فردا انتخابات در سایه ریاست جمهوری بشار اسد برگزار شود چه کسی تضمین می‌کند که رهبران مخالفان امکان نامزدی در انتخابات را داشته باشند، خاطرنشان کرد: بشار اسد باید در وهله اول مسوولیت کشتارهایی که در سوریه اتفاق افتاده را به عهده گیرد.

روابط ترکیه و سوریه از آغاز درگیری‌ها در سوریه تاکنون متشنج است به نحوی که ترکیه بارها در اظهاراتی مداخله جویانه کناره‌گیری اسد را از قدرت خواستار شده است.

همچنین مکررا مقامات سوریه دولت ترکیه را به حمایت از گروه‌های مسلح و کمک‌های تسلیحاتی به آنها متهم می‌کنند.

دوشنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۱ - ۰۷:۵۰
کد خبر : 5833
بازدیدها: 246

پاسخی بگذارید »