جمعه ۰۴ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

مذاکرات ایران و ۱+۵ ساعت ۱۱ در سوئیس آغاز می شود

danesheroz1 مهر ۲۳, ۱۳۹۲ ۰
مذاکرات ایران و ۱+۵ ساعت ۱۱ در سوئیس آغاز می شود

دانش روز: مذاکرات ایران و ۱+۵ در ژنو ساعت ۹.۳۰ به وقت محلی (۱۱ به وقت تهران)در مقر سازمان ملل در ژنو آغاز می شود و هیئت های ۱+۵ نیز به همین منظور وارد ژنو شده اند

 به گزارش دانش روز، اولین دور از مذاکرات ایران و ۱+۵ ساعت ۹ و۳۰ صبح امروز به وقت محلی (۱۱ به وقت تهران)در مقر سازمان ملل در ژنو آغاز خواهد شد.

جلسه ای  که با حضور محمد جواد ظریف ، وزیر امور خارجه کشورمان و کاترین اشتون ، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا برگزار می شود، جلسه افتتاحیه این نشست خواهد بود.

ظریف در جلسه افتتاحیه قرار است طرح پیشنهادی ایران را به کاترین اشتون و گروه ۱+۵ ارائه دهد.

ظریف در بدو ورود به ژنو درباره این بسته پیشنهادی گفت:  این اولین آزمایش خواهد بود که میزان جدیت فضای ۱+۵ را بسنجیم چون جلسه اول در سطح وزرا برگزار شد و اعلام اراده سیاسی بود.

هیأت مذاکره کننده ایرانی بعد از ظهر دیروز وارد ژنو شد. ظریف و اشتون دیشب در ضیافت شام ایران در ژنو شرکت کردند.

بر اساس اخبار دریافتی کلیه هیئت های گروه ۱+۵ نیز برای مذاکره با هیئت ایران وارد ژنو شده اند.

این دور از مذاکرات ایران و ۱+۵ دومین دور مذاکرات در دولت یازدهم است. اولین دور از این مذاکرات نیز پس از دیدار ظریف و کاترین اشتون در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل و در نیویورک برگزار شد. در دیدار کاترین اشتون و ظریف بر برگزاری مذاکرات ایران و ۱+۵ در نیمه اکتبر در سوئیس نیز توافق شد.

در مذاکرات نیویورک ایران و ۱+۵ نیز ظریف ریاست هیأت ایرانی را به عهده داشت و مذاکرات در سطح وزرای امور خارجه برگزار شد.

در حاشیه مذاکرات نیویوک محمد جواد ظریف و جان کری ، وزیر امور خارجه آمریکا ملاقات کوتاهی را با یکدیگر داشتند . در این ملاقات دو طرف بر حل مسئله هسته ای ایران در کوتاه ترین زمان ممکن اذعان داشتند.

در مذاکرات ایران و ۱+۵ در ژنو کاترین اشتون ، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا ریاست تیم مقابل را بر عهده دارد و ۶ کشور نیز در سطح معاونین وزرای خارجه در این نشست حاضر خواهند شد.

منبع:مهر

سه شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۲ - ۰۹:۵۸
کد خبر : 67300
بازدیدها: 195

پاسخی بگذارید »