سه شنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

اختصاصي دانش روز:

مدیر مدرسه در واقع آینده ی کشور را اداره می کند

danesheroz1 بهمن ۱, ۱۳۹۲ ۰
مدیر مدرسه در واقع آینده ی کشور را اداره می کند

دانش روز: مدیرکل آموزش و پرورش استان البرز در جمع مدیران مدارس ناحیه یک کرج گفت: کسی که مدرسه را اداره می کند در واقع آینده ی کشور را اداره می کند.

به گزارش دانش روز، خسرو ساکی با اشاره به سیاست های وزارت آموزش وپرورش در سال ۹۳ افزود: یکی از سیاست های راهبردی وزارت آموزش و پرورش بهبود مدیریت آموزشگاهی است.

وی تصریح کرد: بهبود مدیریت آموزشگاهی الزاماتی دارد که پالایش، آموزش وتثبیت از جمله الزامات مهم و تاثیر گذار در این امر می باشد .

ساکی در ادامه گفت: منظور از پالایش، فقط توجه و تمرکز داشتن به تغییر فیزیکی مدیران مدارس نیست بلکه  مقصود از پالایش تغییر دانش، تغییر نگرش، تغییر رفتار فردی و تغییر رفتار جمعی و سازمانی است. وی افزود: برای این که ۴ مولفه ی فوق حادث شود، آنچه را که فرد بدان عادت کرده و خو گرفته است در ابتدا باید شکسته شود و با ایجاد دانش، نگرش ومهارت های لازم برای  اولین الزام بهبود مدیرت آموزشگاهی گام برداشت .

ساکی در مورد اهمیت و جایگاه آموزش در بهبود مدیریت آموزشگاهی نیز تصریح کرد: آموزش مانند کمال انتها و پایان ندارد و هر چه برای آموزش کارکنان فعالیت کنیم، جا دارد.

وی در خصوص تثبیت مدیران مدارس نیز اشاره کرد: با استقرار نظام ارزیابی عملکرد بدون تردید تثبیت مدیران مدارس نیز محقق خواهد شد زیرا  مدیرانی که برای تحقق اهداف سازمانی تلاش می کنند بدون تردید در شاخص های ارزیابی  نیز موفق خواهند بود

سه شنبه ۱ بهمن ۱۳۹۲ - ۱۴:۲۴
کد خبر : 88899
بازدیدها: 663

پاسخی بگذارید »