شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

مدیر عامل سپاهان استعفا کرد/ پشت پرده این استعفا یا برکناری چیست؟

danesheroz2 شهریور ۲۵, ۱۳۹۲ ۰
مدیر عامل سپاهان استعفا کرد/ پشت پرده این استعفا یا برکناری چیست؟

دانش روز: مدیرعامل سپاهان در جلسه هیئت مدیره این باشگاه از سمت خود استعفا کرد

به گزارش دانش روز، علیرضا رحیمی مدیرعامل باشگاه سپاهان که چند وقتی است با حواشی روبرو شده و حتی گفته می‌شد او یک هفته‌ای است در باشگاه حاضر نمی‌شود از سمت خود استعفا کرد.

شب گذشته جلسه هیئت مدیره باشگاه سپاهان برگزار شد و در این جلسه علیرضا رحیمی استعفای خود را اعلام کرد البته هیئت مدیره هنوز با این موضوع موافقت نکرده و موافقت و عدم موافقت آنها طی روزهای آینده و پس از بررسی‌هایی که انجام می‌شود مشخص خواهد شد.

برخی رسانه های دیگر نیز این اتفاق را دارای پشت پرده دانستند و در این باره نوشتند که در آستانه دیدار حساس سپاهان ــ پرسپولیس، باشگاه اصفهانی با تحولی مهم روبه‌رو شد، ماجرای جدایی یا ماندن مجتبی جباری تا جایی پیش رفت که سرانجام علیرضا رحیمی و مجتبی جباری هر ۲ از این باشگاه جدا شدند. اختلاف میان رحیمی و هیئت مدیره باشگاه سپاهان زمانی کلید خورد که کرانچار با تصمیمی ناگهانی مجتبی جباری را از تیم کنار گذاشت و در حالی که برخی مسئولان باشگاه سپاهان از جمله فرامرزی، سرپرست این تیم به‌طور مداوم از رایزنی‌ها برای بازگشت جباری خبر می‌دادند اما کرانچار هر بار زبان گشود از اخراج جباری صحبت کرد. دامنه این اختلاف نظر سرانجام به هیئت مدیره باشگاه کشیده شد و در آنجا اعضای هیئت مدیره به‌خلاف نظر رحیمی، طرف سرمربی تیم سپاهان را گرفتند.

رحیمی که گویا از ابتدای فصل چندان خواهان حفظ کرانچار نبوده و در واقع منصور ابراهیم‌زاده گزینه مطلوب او بوده به‌فکر کنار گذاشتن کرانچار در نیم‌فصل بود اما واکنش هواداران اصفهانی در روز بازی سپاهان ــ راه‌آهن و شعارهایی که علیه مدیر باشگاه سر دادند، رحیمی را متوجه کرد روی سکوها وزنه کدام طرف سنگین‌تر است. بعد از این دیدار بود که رحیمی بحث پایان قراردادش با باشگاه سپاهان را مطرح کرد و دیگر در محل کارش حاضر نشد. بعد از این اتفاق و از هفته گذشته مرد پشت‌پرده و چهره جدید اداره تیم اصفهانی رونمایی شد.

محمد ترابیان، رئیس هیئت مدیره باشگاه سپاهان یک هفته است که اداره باشگاه را به‌عهده گرفته و با آنکه خودش در دفتر مدیرعامل حضور چندانی ندارد اما بر تمامی امور اشراف دارد و امورات سپاهان را در اختیار گرفته است. رئیس هیئت مدیره ارتباط خوبی با هواداران دارد و طی این هفته چندبار در تمرین تیم حضور داشته و با هواداران صحبت کرده است. شاید به همین دلیل بود که رحیمی شعارهای هواداران در روز بازی با راه‌آهن را به‌نوعی پاسخی در مورد وضعیت خودش و جباری دریافت کرد.

از سوی دیگر رحیمی به‌دلیل هزینه‌هایی که برای جذب بازیکنانی چون جباری صورت گرفته بر حفظ او اصرار داشت اما تصور نمی‌کرد همین موضوع سوژه‌ای برای بازخواستش از سوی هیئت مدیره شود. گفته می‌شود در جلسه یک‌شنبه‌شب هیئت مدیره مسائل مالی بخشی از موضوع اعتراض هیئت مدیره به علیرضا رحیمی بوده است. رقم پیش‌پرداخت به قاسم دهنوی و مجتبی جباری یا جذب بازیکنی چون یعقوب کریمی با وجود مصدومیت اعضای هیئت مدیره را ناراضی کرده و آنها رحیمی را به رقابتی چشم‌بسته با پرسپولیس و استقلال متهم کردند.

به گزارش تسنیم، آنچه از شرایط برمی‌آید رحیمی در واقع از سوی هیئت مدیره برکنار شده و بحث پایان قرارداد یا استعفا در واقع برای حفظ احترام مدیری است که در ۲ سال و ۳۷ روز مدیریت خود با سپاهان برای این تیم قهرمانی‌هایی را به ارمغان آورد.

سکانس پایانی نشست شب گذشته هیئت مدیره سپاهان این بود؛ رحیمی کلید دفتر و آپارتمان خود را تحویل داد، با کارمندان باشگاه خداحافظی کرد و در پاسخ به تماس تلفنی خبرنگار تسنیم هم گفت: صحبتی ندارم و حرف‌هایم را در زمان دیگری خواهم زد.

با وجود حضور ترابیان و مطرح شدن نام گزینه‌هایی چون محمدرضا ساکت هنوز با هیچ چهره جدیدی به‌صورت رسمی برای مدیریت سپاهان مذاکره نشده اما ترابیان نیز قصد ندارد اداره باشگاه را مدت طولانی در دست داشته باشد و مدیر جدید سپاهان در آرامش و با گذشت زمان انتخاب خواهد شد.

منبع: دانا

دوشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۲ - ۱۹:۱۷
کد خبر : 60612
بازدیدها: 222

پاسخی بگذارید »