پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

مدیریت جهادی باید میدان دار کار و تلاش باشد

danesheroz1 فروردین ۱, ۱۳۹۳ ۰
مدیریت جهادی باید میدان دار کار و تلاش باشد

دانش روز: نماینده ولی فقیه در استان البرز و امام جمعه کرج با اشاره به نامگذاری سال جدید از سوی مقام معظم رهبری،گفت: برای تحقق فرامین رهبری، مدیریت جهادی باید در تمام عرصه ها میدان دار کار و تلاش باشد

به گزارش دانش روز، حجت الاسلام والمسلمین ˈسید محمد مهدی حسینی همدانی ˈ در نخستین نماز جمعه در سال جدید با تبریک نوروز سال ۱۳۹۳ به نمازگزاران ، اظهار کرد: امسال از سوی مقام معظم رهبری به نام سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی نامگذاری شده که تمام جمامعه به ویژه مسوولان برای رسیدن به اهداف این سال تلاش کنند.

وی ادامه داد: ما باید با برنامه ریزی اصولی و پیشبرد اهداف اقتصاد مقاومتی با تکیه بر فرهنگ دینی و الهی ، پوزه استکبار و دشمنان اسلام که مدام از گزینه های روی میز سخن به میان می آورند، به خاک مذلت بنشانیم.

خطیب جمعه کرج گفت: براین اساس باید مدیریت جهادی درکشور حاکم شود و مسوولان در انجام امورپیشگام شوند.

وی تاکید کرد: همه مسوولان و مردم باید با رعایت قوانین و اصول فرهنگ غنی اسلامی براساس خواسته های دینی، رهبری معظم انقلاب و عالمان دلسوز اسلام حرکت کنند.

خطیب جمعه کرج ، مساله اقتصاد را در جامعه اسلامی با اهمیت توصیف کرد و گفت: اقتصاد سالم موجب حفظ پایه های اجتماعی می شود و برعکس اقتصاد ناسالم برای توده های مردم مشکل ساز است.

نماینده ولی فقیه دراستان البرز با بیان اینکه پیامبر اسلام (ص ) همواره از خداوند خواهان وفور و فراوانی نان و نعمت بود ند، افزود: مشکلات اقتصادی به دین و فرهنگ عامه مردم آسیب وارد می کند.

وی با اشاره به تحریم های استکباری علیه ایران اسلامی،گفت: اگر مااستقلال اقتصادی نداشته باشیم، تحریم ها برملت و کشور ما فشار وارد می کند لیکن ما باید با برنامه ریزی اصولی و پرهیزازاسراف ، تحریم ها را ناکارآمد کنیم.

امام جمعه کرج اظهار کرد: استفاده بهینه از ظرفیت های خدادادی کشوراز جمله در استان البرز موجب رشد و شکوفایی اقتصادی ایران اسلامی خواهد شد.

*** تقدم فرهنگ بر اقتصاد

نماینده ولی فقیه در استان البرز گفت: هرچند اقتصاد از اهمیت بالایی برخوردار است اما فرهنگ دینی بر اقتصاد تقدم دارد.

وی ادامه داد: اعتقاد راسخ به خداوند بزرگ و توجه به ارزشهای دینی و فرهنگی موجب کمال و سعادت ابدی برای جامعه اسلامی می شود.

حسینی همدانی افزود: فرهنگ دینی در جامعه اسلامی درجایگاه نخست قرار دارد زیرا این فرهنگ باورها را در مسیر درست هدایت می کند.

خطیب جمعه کرج گفت: اگر دردانشگاهها به مسایل دینی و فرهنگی توجه شود و مراکز اداری با تکریم ارباب رجوع به وظایف خود عمل کنند، آثار خوبی در فرهنگ عامه خواهد داشت.

وی تاکید کرد: تکریم ارباب رجوع و خدمات رسانی مطلوب به مردم ،نظارت مناسب بر مراکزعرضه کالاهای فرهنگی و رعایت موازین دینی و فرهنگی در فروشگاهها ومراکز تجاری موجب تقویت پایه های دینی و فرهنگی و تلطیف امور در جامعه می شود.

نماینده ولی فقیه د استان البرزگفت : در بخش مدیریت جهادی و امور فرهنگی، ستاد نماز جمعه کرج برنامه های فرهنگی مناسبی درسال جدید در دستور کار خود قرار داده است.

وی افزود: باید فرصت های فرهنگی برای نخبگان و جوانان فراهم شود تا میزان مشارکت مردم به ویژه جوانان در امور فرهنگی افزایش یابد.

وی در بخش دیگری به جلوه های بهار اشاره کرد و گفت: سرسبزی و زنده شدن طبیعت از جلوه های خداوندی است که ما را به تفکر در زمینه قیامت رهنمون می شود.

امام جمعه کرج با بیان اینکه باید از جلوه های بهاری به خوبی استفاده کرد، افزود: همیشه به یاد خدا و روز مرگ باشیم و روزگار را به غفلت نگذرانیم.

حسینی همدانی خطبه نخست نماز جمعه را به کمک به نیازمندان و احترام به والدین اختصاص داد و گفت: فرزندان درهر شرایطی باید به والدین خود به ویژه پدران ومادران سالمند احترام بگذارند.

منبع: ایرنا

جمعه ۱ فروردین ۱۳۹۳ - ۲۰:۰۳
کد خبر : 99856
بازدیدها: 264

پاسخی بگذارید »