سه شنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش:

مدیران مدارس، زنگ هنر را جدی بگیرند

danesheroz1 دی ۱۸, ۱۳۹۲ ۰
مدیران مدارس، زنگ هنر را جدی بگیرند

دانش روز: معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش، از مدیران مدارس خواست درس هنر را جدی بگیرند

به گزارش دانش روز، علی زرافشان گفت: درس هنر یکی از آن درس هایی است که زمان خاصی را به خود اختصاص داده و آموزش هنر در دوره اول متوسطه برنامه خاصی دارد. همچنین کتاب راهنمای معلم برای آموزش معلمان این درس تنظیم شده است. بنابراین آموزش این درس یک برنامه جدی است که باید در مدارس اجرا شود.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش، در خصوص احیای زنگ هنر در دوره متوسطه اوّل اظهارداشت:بنابر برنامه مصوب شورای عالی آموزش و پرورش، هر کدام از مواد درسی یک مصوب دارند و مدارس موظف هستند در برنامه هفتگی این مصوب را رعایت کنند.

وی افزود: درس هنر یکی از آن درس هایی است که زمان خاصی را به خود اختصاص داده و آموزش هنر در دوره اول متوسطه برنامه خاصی دارد. همچنین کتاب راهنمای معلم برای آموزش معلمان این درس تنظیم شده است. بنابراین آموزش این درس یک برنامه جدی است که باید در مدارس اجرا شود.

زرافشان ادامه داد: برخی از دروس نیز با توجه به تاثیرشان در شکل گیری شخصیت دانش آموزان و بروز استعدادهای آن ها از جایگاه ویژه ای برخوردار هستند که یکی از این درس ها درس هنر بوده و باید مدیران مدارس عنایتی نموده تا بتوان از معلمانی برای آموزش این درس استفاده کنند.

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش بیان کرد: قبلا نیز در دوره راهنمایی کتاب هنر داشتیم و در پایه هشتم هم به شکل ویژه ای به موضوع احیای درس هنر پرداخته شده است. تنها اجرای آن مانده که به امید خدا مدیران مدارس عنایت نموده و آن را به شکل مطلوب اجرا خواهند کرد.

زرافشان افزود: متاسفانه در برخی مدارس نگاه به درس هنر برای جور کردن ساعات تدریس معلمان است در حالیکه در ساعت آموزشی این درس قوه خلاقیت و تفکر دانش آموزان رشد می کند و ارتقا می یابد. لذا نگاه به این درس باید تغییر کند در وهله اول باید دبیران این درس متخصص این درس باشند ودر رشته های مختلف هنری حرفی برای گفتن داشته باشند و در مرتبه بعد ساعت آموزشی این درس کامل باشد در این صورت است که می توانیم ادعا کنیم  زنگ هنر را احیا کردیم.

منبع: باشگاه خبرنگاران

چهارشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۲ - ۱۸:۵۱
کد خبر : 86329
بازدیدها: 296

پاسخی بگذارید »