سه شنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

مدرسه محل تربیت و خانواده پایه تربیت است

danesheroz1 مهر ۲۰, ۱۳۹۲ ۰
مدرسه محل تربیت و خانواده پایه تربیت است

دانش روز: رئیس سازمان مدارس غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی و خانواده وزارت آموزش و پرورش با اشاره به بحث فرصت‌ها و تهدیدها، افزود: مدرسه محل تربیت و خانواده پایه تربیت است و فرزندان سرمایه‌هایی هستند که همه عوامل موثر باید به کمک خانواده به تکلیف الهی که همان تعلیم و تربیت است بپردازند.

به گزارش دانش روز، فرشته حشمتیان در آزمون جامع مدرسین و مشاورین خانواده مناطق ۱۹ گانه شهر تهران با تقدیر از مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران به عنوان یک نیرو با شاخصه‌های تقوا، تخصص و تعهد، اظهارداشت: اداره آموزش و پرورش شهر تهران به مثابه یک کشور است.

145

وی با تشکر از انجمن‌های اولیا و مربیان مدارس بیان کرد: انجمن اولیا و مربیان شهر تهران پیشرو است و با باور و برنامه ریزی مطلوب فعالیت‌ها و ماموریت‌های خود را انجام می دهد.

رییس سازمان مدارس غیردولتی با اشاره به ارتباط با فرد، خانواده و اجتماع اضافه کرد: باید به سمتی حرکت کنیم که دانش آموزان را به خدا نزدیک نماییم و چتر تمامی ارتباطات، ارتباط الهی با پروردگار است.

وی با تاکید بر مطالعه وضع موجود، ادامه داد: برای رسیدن به وضع موجود باید ضمن بررسی وضع مطلوب، فضا را آماده سازیم تا بتوانیم به نقطه هدف که خانواده متعالی است دست یابیم که لازمه آن نیز مدرسین متعالی هستند تا با علم روز و بر اساس رویکردهای علمی به آموزش خانواده‌ها بپردازند.

وی با اشاره به منویات مقام معظم رهبری در خصوص زن و خانواده ادامه داد: امروز در جامعه موضوع زن و خانواده از موضوعات درجه یک کشور محسوب می شود و ضرورت توجه ویژه مدرسین خانواده به نقش مادر و اهمیت آن درعرصه اجتماع و تربیت احساس می‌شود.

رئیس سازمان مدارس غیردولتی بیان کرد: به برکت همین آموزه‌های دینی است که امروز کشور از جایگاه خاصی در منطقه برخوردار است.

وی با اشاره به سند تحول بنیادین آموزش و پرورش که خانواده به عنوان یک رکن اساسی در آن مطرح است، اظهارداشت: یکی از اقدامات اساسی توجه به انجمن‌های اولیا و مربیان کلاسی و پایه‌ای در مدارس می باشد. انجمن‌های مدارس بازوهای اجرایی همکاران ما هستند و آموزش خانواده‌ها باید در دو بخش عمومی و تخصصی مورد توجه قرار گیرد.

حشمتیان ضمن تاکید بر اجرای حداقل ۲۰ ساعت آموزش خانواده خواستار اجرای دوساله انتخابات انجمن اولیا و مربیان مدارس و تشکیل گروه علمی مدرسین خانواده شامل پنج الی ۱۵ نفر از مشاوران خانواده در استان‌ها شد.

وی همچنین اهمیت برگزاری آموزش خانواده جهت کادراداری را یادآور شد و افزود: از نفرات برتر آزمون مدرسین خانواده آموزش و پرورش شهر تهران پس از اعلام نتایج و برگزاری مصاحبه در هسته مرکزی بهره‌مند خواهیم شد.

شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۲ - ۱۰:۵۹
کد خبر : 66571
بازدیدها: 364

پاسخی بگذارید »