یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

مدرسه رُبات‌ های انسان‌ نما

danesheroz1 اسفند ۳, ۱۳۹۲ ۰
مدرسه رُبات‌ های انسان‌ نما

دانش روز: دبیر کمیته فنی و مسئول برگزاری مدرسه رباتیک ایران گفت: مدرسه رباتیک انسان‌ نما هر سال در یکی از کشورهای دنیا برگزار شده و تاکنون دو دوره از آن برگزار و سومین دوره آن در ایران برگزار خواهد شد

به گزارش دانش روز، سروش صادق نژاد دبیر کمیته فنی و مسئول برگزاری مدرسه روباتیک ایران با بیان اینکه مدرسه رباتیک در زمینه روبات‌های انسان نما است،گفت: مدرسه رباتیک انسان نما هر سال در یکی از کشورهای دنیا برگزار شده و تاکنون دو دوره از آن برگزار و سومین دوره آن در ایران برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه دور اول این مدرسه در کانادا و دور دوم در آلمان برگزار شده است، اظهار داشت: به دلیل رایزنی‌های صورت گرفته سومین دوره این مدرسه در آسیا، در ایران و در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار می‌شود.

صادق نژاد با بیان اینکه در این دوره موضوعاتی در خصوص آموزش روبات‌های انسان نما عرضه می‌شود، ادامه داد: این دوره از روز ۲۳ فروردین ماه سال ۹۳ به مدت ۵ روز برگزار خواهد شد و طی آن در کنار آموزش‌های تئوری و عملی، محققان این حوزه از کشورهای تایوان، کانادا، آلمان و ایران سخنرانی خواهند داشت.

مسئول برگزاری مدرسه رباتیک ایران تاکید کرد: این دوره با همکاری دانشگاه منیتوبا کانادا، فدراسیون جهانی ربوکاپ و دانشگاه صنعتی امیرکبیربرگزار می‌شود.

وی به بیان موضوعات ارائه شده در این مدرسه پرداخت و خاطر نشان کرد: در این دوره موضوعات مرتبط با روبات‌های انسان نما چون کنترل حرکتی، پردازش تصویر، سیستم‌های عامل، موضوعات مکانیکی و الکترونیکی روبات‌های انسان نما و نرم افزارهای روبات‌ها ارائه خواهد شد.

وی با اشاره به پروژه‌های اجرای شده در دانشگاه صنعتی امیرکبیر در قالب پایان نامه‌های کارشناسی ارشد و دکتری، خاطر نشان کرد: با توجه به اجرای این تحقیقات زیر ساخت‌های سخت افزاری و پتانسیل‌های خوبی در این حوزه در این دانشگاه ایجاد شده است از این رو با همکاری دانشکده مهندسی مکانیک و پژوهشکده رباتیک دانشگاه اقدام به برگزاری مدرسه رباتیک کردیم.

صادق ن‍ژاد به کاربردهای روبات‌های انسان نما اشاره کرد و یادآور شد: این روبات‌ها در زمینه آتش نشانی وروبات‌های امداد رسانی، روبات‌های سرویس رسان در بیمارستان‌ها و منازل نقش مهمی ایفا می‌کنند.

منبع: فارس

شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۲ - ۲۳:۵۶
کد خبر : 94862
بازدیدها: 471

پاسخی بگذارید »