پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

اختصاصی: صرفا جهت اطلاع

مدرسه ای روبروی ریل قطار و خطراتی در کمین درس خواندن با طعم دلهره + تصاویر

danesheroz1 اسفند ۲۲, ۱۳۹۲ ۰
مدرسه ای روبروی ریل قطار و خطراتی در کمین درس خواندن با طعم دلهره + تصاویر

دانش روز: اینجا مهرشهر کرج است، در هوای بارانی راهی مدرسه ای در حسین آباد می شوم. مدرسه ای که طنین هر زنگ خانه آن دلهره ای برای ۷۰۰ دانش آموز است

به گزارش دانش روز، ساعت ۴:۳۰ است با دلهره عجیبی زمان را در کنار ریل قطار سپری می کنم. ریل قطاری که روبروی دبیرستان پسرانه باقرالعلوم است. در کمال ناباوری مردمی را می بینم که از روی ریل قطار تردد می کنند و با فاصله ی زیادی از راهبانی گهگاهی دو طرف را نگاه کرده و از روی ریل عبور می کنند.

5 9

نزدیک می شوم و از یکی از عابران می پرسم که این راه پر خطر را چرا انتخاب می کنند؟ در پاسخ می گوید: چون راه میانبری به اکبرآباد است و تردد مردم از این مسیر بیشتر است.

ساعت ۵ می شود و کم کم هیاهوی دانش آموزان فضا را پر می کند. وقتی زنگ تعطیلی به صدا درآمد هیاهویی به راه افتاد.  دانش‌ آموزان به ناچار از روی ریل‌ها عبور کردند.

1 2

در حال عکس گرفتن از دانش آموزان متوجه شدم برای آنها عکس گرفتن از عابران پیاده حرکتی غریب است. نزدیک تر شدند و با جویا شدن علت گویی داغ همکلاسی شان برایشان تازه شد.

18 7 

خطاب به آنها پرسیدم تردد از روی این ریل ها برای شما ترس آور نیست؟ یکی از دانش آموزان گفت: به این ریل بهتر است ریل مرگ بگویید چرا که تا کنون سه نفر قربانی بی توجهی مسئولین شده اند و نبود پل عابر پیاده جان ۷۰۰ دانش آموز و دیگر عابران را به خطر انداخته است.

6 4

اینجا همیشه خطر در کمین است و به گفته دانش آموزان یکی از قربانیان آن  پسر نوجوانی بود که سال گذشته هم‌ مدرسه‌ ای‌ هایش را سیاهپوش کرد و دو مورد دیگر ۲ عابر که در سال ۹۲ به گفته شاهدان معتاد بوده اند در هنگام عبور از ریل با قطار برخورد می کنند.

IMAGE635040425218937187

مصاحبه مادر علیرضا با ایران

علیرضا مصطفی‌ نژاد دانش آموز مدرسه باقرالعلوم در ساعت ۳:۱۵ دقیقه بعدازظهر روز دوشنبه دوم اردیبهشت‌ ماه در سال گذشته هنگام عبور از رویل ریل با قطار مشهد – زنجان که در آن ساعت به گفته شاهدان و حاضران اطراف ریل با سرعت غیرمجازی در حال عبور بود برخورد کرده و شدت برخورد تا حدی بوده که علیرضا چند متری به هوا پرتاب شده و جان خود را از دست داده است.

123--4 19

سعید یکی از همکلاسی های علیرضا در گفتگویی عنوان کرد: علیرضا بچه بسیار خوبی بود، سال گذشته از روی ریل رد می شد و پایش در هنگام عبور گیر کرده و بر اثر برخورد با قطار فوت شد. دیوارهای این محل خالی است که به ۵ – ۶ متر دیوار نیاز دارد و چون این مکان زیر گذر هم هست دانس آموزان با کلی خطر یا از زیر گذر عبور می کنند و یا از روی ریل عبور می کنند که خطر بسیار زیادی را متحمل می شوند. از مسئولین می خواهم یا با دیوار هایی این محل را ببندند یا اینکه با پل عابر مشکل ۷۰۰ دانش آموز این مدرسه را حل کنند. هنگام تعطیل شدن از مدرسه بچه ها برای بازی هم شده با سنگ قطارهای عبوری را راهی می کنند.

وی با اشاره به اینکه علیرضا دانش اموز سال اول متوسطه بود بار دیگر در خاتمه روی خواسته خود و ۷۰۰ دانش آموز این مدرسه تاکید کرد و گفت: با پل عابر پیاده مشکل ما دانش آموزان را حل کنید.

134 34--56-

دانش آموزان در ادامه به این مهم اشاره داشتند که بارها و بارها با مدرسه و مسئولین این مشکل را در میان گذاشته اند و پیگیری هایی نیز از سوی مدرسه صورت گرفته است اما پس از گذشت یکسال یعنی از ۹۱ تا کنون هیچ نتیجه ای حاصل نشده است.

با توجه به اینکه کتابخانه معین و یک باشگاه ورزشی نیز در این مکان وجود دارد امید است از سوی مسئولین با اقدام در جهت این مشکل و هدیه سلامتی به حدودا ۷۰۰ دانش آموز این دبیرستان بهترین عیدی ممکن را به آنها دهند تا این دانش آموزان بار دیگر شاهد پرپر شدن همکلاسی شان نباشند.

پنجشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۲ - ۰۰:۴۱
کد خبر : 98114
بازدیدها: 659

پاسخی بگذارید »