دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

در سال تحصیلی جدید:

مدت زمان تحصیل دانشجویان پیام نور یک ترم کاهش یافت

danesheroz1 مرداد ۲۱, ۱۳۹۲ ۰
مدت زمان تحصیل دانشجویان پیام نور یک ترم کاهش یافت

دانش روز: مدیرکل برنامه ریزی تحصیلات تکمیلی دانشگاه پیام نور از کاهش یک ترم تحصیل دانشجویان کارشناسی این دانشگاه خبر داد

به گزارش دانش روز، محمد هادی امین ناجی گفت: سقف ترمی تحصیل دانشجویان مقطع کارشناسی دانشگاه پیام نور از ۹ به ۸ ترم در سال تحصیلی جدید کاهش می یابد.

وی در این باره با ارائه توضیحاتی، اظهار داشت: از ابتدای سال تحصیلی جدید، دانشجویان می توانند مدت زمان تحصیلشان را از ۹ ترم به ۸ ترم با دریافت واحدهای بیشتر، کاهش دهند.

وی ادامه داد: هر دانشجوی کارشناسی به طور معمول ملزم به گذراندن ۱۳۵ تا ۱۴۰ واحد درسی در طول ۹ ترم است، تا پیش از این دانشجویان با توجه به شرایطی که داشتند، می توانستند حداکثر تا ۱۵ واحد درسی را در هر ترم بگذرانند اما از ترم جدید دانشجویان این امکان را دارند که حداکثر تا ۲۰ واحد اخذ کنند.

به گفته امین ناجی، در واقع اینطور می توان گفت که حداقل مدت زمان دانش آموختگی دانشجویان مقطع کارشناسی به ۸ ترم کاهش یافته است.

وی تاکید کرد: دانشجویانی که به مدت زمان بیشتری برای تحصیل نیاز دارند با هیچ مشکلی مواجه نمی شوند و طبق قانون تا ۱۰ سال می توانند دانشجوی دانشگاه پیام نور باقی بمانند.

این مقام مسئول دانشگاه پیام نور، حداقل واحد درسی که دانشجویان امکان اخذ آن را دارند ۱۲ واحد اعلام کرد.

به گفته مدیر کل برنامه ریزی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه پیام نور، تغییری در کاهش مدت زمان تحصیلی دانشجویان کارشناسی ارشد ایجاد نخواهد شد.

منبع:مهر

دوشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۰:۲۰
کد خبر : 49591
بازدیدها: 224

پاسخی بگذارید »