پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

مدارس یک معلم را برای تدریس کتاب مطالعات اجتماعی انتخاب کنند

danesheroz1 آبان ۱, ۱۳۹۲ ۰
مدارس یک معلم را برای تدریس کتاب مطالعات اجتماعی انتخاب کنند

دانش روز: مدیرکل دفتر آموزش متوسطه راهنمایی تحصیلی آموزش و پرورش اعلام کرد: کتاب مطالعات اجتماعی با وجود آنکه شامل سه درس تاریخ، جغرافی و اجتماعی است، توسط یک معلم تدریس می شود و دانش آموز به ازای این سه درس یک نمره می گیرد

 به گزارش دانش روز، منوچهر فضلی خانی گفت: همزمان با اجرای سند تحول بنیادین محتوای کتابهای آموزشی نیز به فراخور هر سال تغییر کرده و با توجه به ایجاد پایه هفتم از سال تحصیلی جدید، کتابهای این پایه نیز تغییر کرده است.

وی افزود: امسال در برنامه درسی پایه هفتم یا اول متوسطه اول، ۳ درس اجتماعی، تاریخ و جغرافیا که مجزا از هم بودند، ساعت تدریس و نمره جداگانه داشتند، تلفیق شدند.

به گفته فضلی خانی، در سال تحصیلی جدید، این ۳ درس یاد شده در یک کتاب با عنوان مطالعات اجتماعی ارائه شده است. در حقیقت دانش‌آموزان یک کتاب را مطالعه می‌کنند و نمره یک درس را در کارنامه خواهند داشت. در نتیجه مدیران باید در انتخاب معلمان به منظور یاددهی مناسب این کتاب و آموزش آن در کلاس درس نهایت دقت را داشته باشند.

مدیرکل دفتر آموزش متوسطه راهنمایی تحصیلی آموزش و پرورش با تأکید بر اینکه معلمان از مجزا کردن بخشها پرهیز کنند، ادامه داد: از فصل اول تا دوازدهم باید به ترتیب تدریس شود

منبع:مهر

چهارشنبه ۱ آبان ۱۳۹۲ - ۰۸:۱۱
کد خبر : 68845
بازدیدها: 473

پاسخی بگذارید »