دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

مدارس نباید محل رقابت‌های سیاسی و درگیری‌های جناحی باشد / قانون باید برتمام فعالیت‌های مدارس حاکم باشد

28 danesheroz اردیبهشت ۲۶, ۱۳۹۲ ۰
مدارس نباید محل رقابت‌های سیاسی و درگیری‌های جناحی باشد / قانون باید برتمام فعالیت‌های مدارس حاکم باشد

وزیر آموزش وپرورش بر دوری محیط مدارس از رقابت های سیاسی ودرگیری های جناحی در عرصه انتخابات تاکید کرد

به گزارش دانش روز، حمیدرضا حاجی بابایی، در گردهمایی مدیران و کارشناسان حراست آموزش وپرورش کشور که در اردوگاه شهید باهنر تهران برگزار شد، اظهار کرد: مدارس نباید به محلی برای سیاست بازی تبدیل شود و قانون باید بر تمام فعالیت های مدارس حاکم باشد.

وی با اشاره به اینکه وظیفه و نقش کلیدی مدیران حراست آموزش و پرورش کشور، ایجاد فضای آرام و سالم در آموزش وپرورش است، افزود: رضایت عمومی مردم در عرصه آموزش و پرورش حرف و هدف اول ما است.

حاجی بابایی خطاب به مدیران حراست تاکید کرد: بر اجرای دقیق قانون ، خدمت رسانی به معلمان ومردم و برطرف کردن موانعی که موجب نارضایتی مردم و معلمان می شود ، متمرکز شوید.

وی با اشاره به اینکه با وجود سند تحول بنیادین و ابلاغ سیاست های کلی آموزش وپرورش توسط مقام معظم رهبری ( مدظله العالی ) امروز آموزش وپرورش بزرگ ترین سرمایه را در اختیار دارد ، تصریح کرد : اجرای هر بند از سند تحول بنیادین مانند احداث یک اتوبان و مسیر برای رسیدن به هدف است.

وزیر آموزش و پرورش با برشمردن اقدامات تحولی آموزش وپرورش نظیر؛ استقرار نظام آموزشی جدید ، تاسیس دانشگاه فرهنگیان و طرح هوشمند سازی مدارس، آن ها را به مثابه شاهراهی برای حرکت به سوی تحقق تحول بنیادین در آموزش وپرورش نامید.

وی با اشاره به اینکه برخی از نقدها در زمینه تحول بنیادین ، جزئی ، سطحی و غیر مرتبط است، اظهار کرد : منتقدان با مسایل آموزش وپرورش باید به صورت استراتژیک و کاربردی برخورد کنند.

حاجی بابایی تاکید کرد: ضروری است در راستای اجرای منویات مقام معظم رهبری ( مدظله العالی ) و همچنین مایوس کردن دشمنان قسم خورده انقلاب اسلامی همه باهم تلاش کنیم و با حضور گسترده و حماسی مردم در پای صندوق های رای حماسه سیاسی به زیبایی خلق شود.

پنجشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۸:۳۱
کد خبر : 17929
بازدیدها: 124

پاسخی بگذارید »