سه شنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

مدارس محور کاری تمام امور شود/ وزارت آموزش و پرورش باید برترین دستگاه اجرایی باشد

28 danesheroz اردیبهشت ۲۸, ۱۳۹۲ ۰
مدارس محور کاری تمام امور شود/ وزارت آموزش و پرورش باید برترین دستگاه اجرایی باشد

وزیر آموزش و پرورش گفت: وزارت آموزش و پرورش باید برترین دستگاه اجرایی کشور باشد

به گزارش دانش روز ، حمیدرضا حاجی بابایی امروز در گردهمایی  اعضای شورای معاونان و مدیران کل ادارات آموزش و پرورش استان‌های سراسر کشور که در اردوگاه شهید باهنر تهران برگزار شد، با اشاره به اینکه همه برنامه‌ها و تلاش‌های  مسئولان وزارتخانه باید در راستای جلب اعتماد فرهنگیان و معلمان  باشد، اظهار کرد: وزارت آموزش و پرورش باید برترین دستگاه اجرایی کشور باشد.

وی با بیان اینکه خداوند یک فرصت طلایی برای خدمت در اختیار ما قرار داده است، افزود: ما باید خود را فدای آموزش و پرورش کنیم نه اینکه آموزش و پرورش را قربانی خواسته‌ها و تمایلات خود سازیم.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه باید جایگاه عظیم تعلیم و تربیت را دریابیم، تصریح کرد: معلمی، رسالت بسیار سختی است و معلمان نظام مقدس اسلامی ایثارگرانی هستند که در جبهه تعلیم و تربیت خدمت می کنند.

وی خطاب به مدیران کل آموزش و پرورش استان‌های سراسر کشور، تصریح کرد: میدان کار خود را به مدارس ببرید و بسیاری از امور را به مدیران مدارس بسپارید.

حاجی بابایی از مسئولان آموزش و پرورش استان‌ها خواست اقدامات و فعالیت‌های صورت گرفته برای معلمان را  به صورت کامل و شفاف به آنها اطلاع رسانی کنند.

وی با اشاره به اینکه برای شکل‌گیری تعلیم و تربیت، معلم باید به عنوان الگو و اسوه دانش‌آموزان مطرح باشد، گفت: باید به سمتی حرکت کنیم که اعمال، رفتار و اقدامات ما براساس نظام الگویی باشد.

وی با تاکید بر مدیریت الگویی، افزود: با اعتقاد کامل به اجرای قانون باید در صراط مستقیم حرکت کنیم و همواره خدا را مدنظر داشته باشیم.

وزیر آموزش و پرورش  با اشاره به این مطلب که انسان برای اینکه بتواند مسیر پرتلاطم زندگی را طی کند، هیچ راهی جزداشتن الگو، رهبر و امام ندارد، اضافه کرد: اسوه حسنه یعنی داشتن الگوی خوب و پسندیده که در تمامی مراحل کاری باید آن را مد نظر قرار دهیم.

وی با اشاره به اینکه به هر میزان که خدا، پیامبر، قرآن و ائمه اطهار (ع) را  باور داشته باشیم باید از وجود خود برای ارتقای جایگاه تعلیم و تربیت مایه بگذاریم، گفت: باید تلاش ما در مسیری باشد که معلمان درکشور احساس سرافرازی کنند.

شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۹:۱۸
کد خبر : 18364
بازدیدها: 213

پاسخی بگذارید »