شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

مدارس قرآنی همچنان فعال است

danesheroz1 دی ۲۱, ۱۳۹۲ ۰
مدارس قرآنی همچنان فعال است

دانش روز: مدیر کل دفتر دبستانی وزارت آموزش و پرورش گفت: اگر امروز کمتر درباره مدارس قرآنی سخن به میان می آید دلیل بر تعطیلی این مدارس نیست بلکه همچنان به فعالیت خود ادامه می دهند

به گزارش دانش روز، علیرضا رحیمی با بیان اینکه در فرآیند کار آموزش و پرورش همه اقدامات و تصمیمات باید بر اساس قانون باشد، اظهار داشت: از آنجا که حدود دو سال است از فعالیت مدارس قرآنی می گذرد و اقدامات این مدارس به روال عادی درآمده شاید کمتر به چشم می آید.

وی افزود: کتاب های درسی مدارس قرآنی که بر اساس تصویب شورای عالی آموزش و پرورش همچنان فعال هستند، توزیع شده است و برنامه های قبلی خود را دنبال می کنند مگر اینکه قانون جدیدی تصویب یا رویکرد تازه ای به این مدارس ابلاغ شود.

مدیر کل دفتر دبستانی وزارت آموزش و پرورش یادآورشد: این وزارتخانه در برنامه های رسمی خود بویژه در دوران ابتدایی اقدامات موثری در رابطه با آموزش قرآن انجام داده است به گونه ای که ساعات رسمی آموزش قرآن در پایه اول از یک ساعت در هفته به دو ساعت و از پایه دوم تا ششم نیز از دو ساعت در هفته به سه ساعت افزایش یافته است.

رحیمی تصریح کرد که لازمه پرداختن به رویکردهای جدید سند تحول بنیادین آموزش و پرورش به برنامه های تربیتی، تغییر برنامه درسی و بازنگری در کتاب های درسی توجه بیشتر به آموزه های دینی است.

وی با بیان اینکه تغییراتی در شیوه های آموزش قرآن به دانش آموزان صورت گرفته اما فعالیت ها به هیچ عنوان متوقف نشده است، خاطرنشان کرد: برنامه ارتقا آموزش قرآن پایه سوم تا پنجم را در دو سال اخیر متفاوت از قبل کرده ایم.

مدیرکل دفتر دبستانی وزارت آموزش و پرورش توضیح داد که در گذشته دانش آموزان طبق روال عادی آموزش قرآن را فرا می گرفتند اما بررسی ها نشان داد یکی از عواملی که بچه ها در دست پیدا کردن به مهارت روخوانی با مشکل مواجه هستند و گاه مشاهده می شود که افرادی با تحصیلات بالا نیز در زمینه مهارت روخوانی با مشکلاتی دست به گریبان هستند، به شیوه های آموزشی باز می گردد.

رحیمی ادامه داد: در گذشته دانش آموز دانش روخوانی داشت اما از مهارت روخوانی بی بهره بود اما در شیوه جدید شرایطی فراهم شد که دانش آموز بتواند دانش روخوانی را به مهارت تبدیل کند.

وی با اشاره به اینکه بررسی ها نشان می دهد با اعمال شیوه های جدید آموزشی مهارت روخوانی بچه های ابتدایی نسبت به پنج سال گذشته متفاوت شده است، خاطرنشان کرد: تاکنون کارهای خوبی در زمینه آموزش قرآن به دانش آموزان صورت گرفته است اما در عین حال ما توجه بیش از پیش به این مساله را در برنامه داریم.

منبع: ایرنا

شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۲ - ۱۲:۳۹
کد خبر : 86943
بازدیدها: 287

پاسخی بگذارید »