چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

مدارس غیردولتی حق افزایش شهریه ندارند

danesheroz اردیبهشت ۱۰, ۱۳۹۲ ۰
مدارس غیردولتی حق افزایش شهریه ندارند

معاون وزیر و رییس سازمان مدارس غیردولتی مشارکت‌های مردمی و خانواده آموزش و پرورش با بیان اینکه امسال شهریه مدارس غیردولتی بر اساس الگو تعیین خواهد شد، گفت: برای پیش ثبت‌نام، مبنای اخذ شهریه‌ها، طبق مصوبه سال قبل است

فرشته حشمتیان، درباره نحوه پرداخت شهریه مدارس غیردولتی، افزود: با توجه به اینکه پیش ثبت‌نام در برخی از مدارس آغاز شده، مدیران و موسسان مدارس غیردولتی مکلف هستند شهریه‌ها را بر مبنای سال گذشته و به صورت علی‌الحساب دریافت کنند.
معاون وزیر آموزش و پرورش تاکید کرد: تا زمان ابلاغ الگوی جدید برای تعیین شهریه مدارس غیردولتی، مدیران حق افزایش شهریه سال تحصیلی جدید را ندارند و باید طبق مصوبه سال قبل به صورت علی‌الحساب پیش ثبت‌نام‌ها را انجام دهند.
وی افزود: اجرای الگوی شهریه توسط موسسان مدارس نیازمند آموزش نیروی انسانی و تهیه نرم‌افزار می‌باشد، چرا که الگوی شهریه از پیچیدگی خاصی برخوردار است و موسسان باید آشنا به محاسبه شهریه بر اساس الگو باشند که اقدامات لازم برای این منظور در دست بررسی است.
حشمتیان تاکید کرد: در سنوات گذشته هر سال از طریق شورای نظارت مرکزی درصدی برای افزایش شهریه‌ها در نظر گرفته می‌شد، این در حالیست که از سال تحصیلی ۹۳-۹۲ تعیین شهریه مدارس غیردولتی بر اساس الگو محاسبه خواهد شد و بر اساس اجرای الگو ممکن است در مدرسه‌ای میزان شهریه‌ها کاهش و یا در مدارسی نیز شهریه افزایش یابد.
به گفته وی، الگوی شهریه مدارس غیردولتی طبق ماده ۱۵ قانون تاسیس مدارس غیردولتی تنظیم می‌شود که بر اساس هزینه‌های انجام شده و برنامه‌های پیش‌بینی شده مدارس و تایید میزان شهریه پیشنهادی مدارس به عهده شورای نظارت استان است.

منبع: ایسنا

سه شنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۰۶:۱۷
کد خبر : 13680
بازدیدها: 238

پاسخی بگذارید »