شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

مدارس دولتی ۸۰ درصد رتبه‌ های تک رقمی کنکور

danesheroz1 مرداد ۱۴, ۱۳۹۲ ۰
مدارس دولتی ۸۰ درصد رتبه‌ های تک رقمی کنکور

دانش روز: وزیر آموزش وپرورش باتوجه به نتایج تحلیل رتبه های برتر کنکور سراسری سال ۹۲ از به ثمر نشستن سیاست های آموزش وپرورش و توزیع عادلانه کسب فرصت های علمی در کشور خبرداد

به گزارش  دانش روز،  دکتر حمیدرضا حاجی بابایی بعدازظهر روز گذشته در جمع اعضای شورای معاونان این وزارتخانه در سالن جلسات دفتر وزیر گفت: رقابت سنگینی بین مدارس کشور در حال شکل گیری است.

وی افزود: از ۳۹ رتبه برتر کنکور سراسری در سال گذشته ۳۱ مورد به مدارس دولتی اختصاص داشت و امسال نیز ۸۰ درصد حائزین رتبه های تک رقمی کنکور مربوط به این مدارس هستند که این امر نشان می دهد این موضوع از یک روند منطقی تبعیت می کند.

دکترحاجی بابایی با اشاره به ارتقای کیفی سطح مدارس و رقابتی کردن آن ها تصریح کرد: با ورود رقابت به حوزه معلمان در کسب صلاحیت های حرفه ای ، اتفاقات عظیمی در حوزه آموزش وپرورش رخ خواهد داد.

وی با اشاره به این مطلب که امروز شاهد پاسخ دادن سیاست های آموزش وپرورش هستیم، ادامه داد: باتوجه به اذعان حائزین رتبه های برتر کنکور سال ۹۲ در سهیم دانستن کلاس های مدرسه و کتاب های درسی در موفقیت آنان باید گفت، امروز امور آموزشی و پرورشی به سمت مدرسه محوری و معلم محوری هدایت می شود و فعالیت بنگاه های اقتصادی در حوزه آموزش وپرورش پاسخ مطلوبی نخواهد داد.

وزیر آموزش وپرورش در پایان برنهادینه کردن فرهنگ نقش مدارس دولتی در توفیق آموزشی وپرورشی فرزندان این مرزوبوم در بین آحاد جامعه تأکید کرد

منبع:پانا

دوشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۲:۳۸
کد خبر : 46739
بازدیدها: 175

پاسخی بگذارید »