دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

مخترع بسیجی: ولایتمداری مهمترین شاخصه انتخاب نامزد اصلح

danesheroz خرداد ۱۹, ۱۳۹۲ ۰
مخترع بسیجی: ولایتمداری مهمترین شاخصه انتخاب نامزد اصلح

دانش روز :با یکی از دانش آموزان مخترع بسیجی و البته رای اولی این استان گپ و گفت دوستانه ای انجام داده که مطالعه آن خالی از لطف نیست

– لطفا خودتان را معرفی کنید چند سال دارید و در چه رشته ای مشغول به تحصیل هستید؟

 

امین بابایی هستم متولد ۱۳۷۶  اراک  و در پایه دوم دبیرستان در مدرسه تیزهوشان اراک مشغول به تحصیل هستم.

 

-برای آشنایی خوانندگان با موفقیت هایتان برایمان بگویید که تابحال چه رتبه هایی را در چه رشته هایی کسب کرده اید؟

 

 

اگر بخواهم تیتروار بیان کنم باید بگویم که رتبه هایم شامل  بیش از ۸ رتبه قهرمانی در رشته ورزشی  بدمینتون از سال ۱۳۸۸ تا کنون -رتبه اول مسابقه طراحی گرافیکی دراستان -رتبه دوم مسابقهداستان نویسی در سال های ۱۳۹۰ و ۱۳۹۱-کسب رتبه اول در مسابقات اذان و قرائت قرآن کریم- رتبه برتر در کانتست اولین برنامه نویسی موبایل ایران – دانشمند جوان برترکشور از نگاه مجله علمی دانستنیها -رتبه برتر در اولیننمایشگاه دستاورد های علمی و پژوهشی دانش آموزان سمپاد

 

 

– چه مدتیست که در بسیج عضو هستید؟

 

از سال ۱۳۸۷ عضو بسیج دانش آموزی  شدم  و از سال ۱۳۹۱ بصورت عضویت فعال در آمدم . ضمنا مسئولیت بخش علمی و پژوهشی پایگاه بسیج مدرسه مان را نیز بر عهده دارم .

 

هم چنین از سال ۱۳۸۷ تا کنون عضو شورای دانش آموزی و اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان هستم.

 

 

– چه موفقیت هایی در زمینه اختراع کسب کرده اید؟

 

در شانردهین جشنواره مخترعین بسیجی طرح سیستم گردش ۳۶۰ درجه پرچم  موفق به کسب طرح قابل تقدیر شد و همچنین با تولید نرم افزار جامع بیداری اسلامی ( قابل اجرا در ۳ سیستم عامل مختلف ) موفق به کسب عنوان  برگزیده استانی جشنواره خوارزمی  شدم.

 

– در این راه چه کسانی مشوق و همراه اصلی شما بودند؟

 

من در درجه اول هر موفقیتی که کسب کرده ام را لطف خدا می دانم . و مطمئنم کمک های مادر و راهنمایی های پدرم تاثیر زیادی در موفقیت من  داشته است .

 

 

– در مورد اختراع تان که به شانزدهمین دوره جشنواره دانش آموزان ممتاز، مخترع و مبتکر بسیجی راه یافت کمی توضیح دهید؟

 

در این دوره از جشنواره من با طرح سیستم گردش ۳۶۰ درجه پرچم در رقابت با دیگر مخترعین شرکت کردم . اساس کار این سیستم قرار دادن پرچم در مسیر باد و جلوگیری از گره خوردن و پاره شدن پرچم است . من با مذاکره با شرکت های صنعتی موفق شدم این قطعه را به تولید صنعتی برسانم  البته نصب این قطعه در پایه پرچم های با ارتفاع ۳۰ متر به بالا الزامی است .

 

از این سیستم استفاده هم می شود و یا اینکه هنوز در مرحله طرح و ایده است؟

 به حمد خداوند هم اکنون از این سیستم در پایه پرچم های بهشت زهرای تهران . ترمینال اراک   . فرماندهی نیروی انتظامی تهران و … استفاده می شود.

 

 

– چه انگیزه ای موجب اختراع و تولید این سیستم شد؟

 

قبل از اختراع این سیستم شرکت های تولید کننده پایه پرچم با مشکل پاره شدن پرچم و خسارت به برج پرچم روبرو بودند . با توجه به این که در ارتفاع بالای ۳۰ متر با زیاد شدن مساحت پرچم ( بیش از ۱۰۰ متر مربع ) نیروی زیادی به پایه وارد میشود نصب یک سیستم گرداننده پرچم این مشکل را برطرف می کرد این بود که جرقه طراحی این سیستم در ذهن من زده شد و به لطف خدا و با همکاری چند تن از مهندسین توانستم این سیستم را بسازم.

 

 

– سیستم گردش ۳۶۰ درجه پرچم چه مزایایی دارد؟

 

حل مشکل صنایع با هزینه ای کم و امکان صادرات به خارج و همچنین کارکرد ساده و البته دقیق آن از جمله مزایای این سیستم به شمار می رود.

 

 

– آیا این اختراع مشابه خارجی دارد؟

 

خیر . در این رابطه باید بگویم که هم اکنون به دنبال صادرات این قطعه به خارج از کشور نیز هستم

 

 

– باز هم به اختراعات و ابداعات دیگری هم فکر می کنید؟

 

بله . اخیرا پروژه ی جدیدی را در زمینه بازی های رایانه ای شروع کرده ام با عنوان (( بازی حمله به تل آویو )) که در این بازی شما کنترل یک فروند جنگنده قاهر۳۱۳ را به دست می گیرید و به نیرو های صهیونیستی حمله می کنید .امیدوارم این بازی گامی در جهت پیشرفت صنعت بازیسازی در ایران باشد.

 

 

– به عنوان یک مخترع جوان چه توصیه با دانش آموزان هم سن و سال خودتان دارید؟

 

به نظر من مهمترین تفاوت یک نوجوان بسیجی با بقیه اهمیت دادن به نماز و واجبات دینی و اخلاق است . تمام موفقیت های دنیوی هنگامی خوب است که همراه با رضایت خدا و ائمه باشد

 

و نکته دوم این که یک دانشمند یا مخترع واقعی منتظر نمی ماند تا طرح آماده ای را به او بدهند تا آن را انجام دهد . بلکه خودش آستین ها را بالا می زند و به دور و برش خوب نگاه می کند . همیشه طرح های برای ساختن وجود دارد . کافیست تا آن ها را پیدا کنیم

 

 

به عنوان یک مخترع بسیجی و یک رای اولی چه سخنی درباره انتخابات دارید؟

 

من و بسیاری از هم سن و سالانم که برای اولین بار به پای صندوق های رای می رویم یا هنوز شرایط سنی رای دادن را نداریم شاید شناخت دقیقی از سوابق نامزد ها  و تجربه ی کافی برای شناخت افراد نداشته باشیم . به نظر من مهم ترین معیار برای انتخاب نامزد اصلح علاوه بر تخصص و کاردانی . ولایتمداری و دلسوز بودن و تلاش برای خدمت به مردم است.

 

 

– از زمانی که در اختیار ما قرار دادید سپاسگزارم

 

خواهش می کنم

.
منبع :مصاحبه از خبرنگار افتخاری مرکزی: عظیمی راد

یکشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۲ - ۲۰:۰۶
کد خبر : 24837
بازدیدها: 226

پاسخی بگذارید »