جمعه ۰۴ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

مخالفت AFC با افزایش سهمیه ایران

danesheroz1 تیر ۳, ۱۳۹۲ ۰
مخالفت AFC با افزایش سهمیه ایران

دانش روز: کنفدراسیون فوتبال آسیا با افزایش سهیمه ایران در رقابت‌های جام باشگاه‌های فوتسال آسیا مخالفت کرد

 

به گزارش دانش روز، سه دوره مسابقات جام باشگاه‌های فوتسال آسیا از سال ۲۰۰۹ برگزار شده که ایران در هر سه دوره تنها یک نماینده داشته است اما با آمدن سید رضا افتخاری به کمیته‌ فوتسال تلاش برای افزایش سهمیه ایران آغاز شد و جلسات متعددی برگزار و چند نامه هم به مقرر کنفدراسیون فوتبال آسیا در مالزی ارسال شد، اما بعد از گذشت چند ماه از درخواست ایران ، AFC مخالفت خود را اعلام کرده و دلیلش را هم فاصله زیاد فوتسال سایر کشورها با ایران دانسته است؛ دلیلی که به نظر می‌رسد منطقی پشتش قرار ندارد و در صورت زیاد بودن فاصله فوتسال ایران از کشورهای آسیایی، طبیعی است که سهمیه بیشتری هم در مسابقات داشته باشد.

رضا افتخاری  در این باره اظهار کرد: ما قدرت برتر آسیا هستیم و نباید در جام باشگاه‌ها تنها یک سهمیه داشته باشیم. بیش از ۱۰۰ تیم در چند سطح از لیگ‌های ایران فعالیت می‌کنند، این در حالی است که کشورهایی مثل کویت، قطر و امارات هر کدام ۳۰ تیم هم ندارند. آن وقت باید همه کشورها یک سهمیه داشته باشند؟ این عدالت نیست.

سرپرست کمیته‌ فوتسال در ادامه با اشاره به دلیل مسئولان AFC ، تصریح کرد: می‌گویند که اگر سهمیه ایران را افزایش دهیم، سطح ما بالاتر می‌رود. خب، برود! فوتسال حرفه‌ای یعنی همین. جام ملت‌ها نیست که بگوییم هر کشور باید یک تیم داشته باشد.

افتخاری افزود: من چند روز دیگر برای همراهی تیم ملی عازم کره جنوبی هستم و مسئولان AFC را هم خواهیم دید. در آنجا یقه‌شان را می‌گیریم! آنها نباید در مورد فوتسال آسیا، خودشان تصمیم بگیرند. شما چه کاره هستید که در مورد کشورهایی که این همه زحمت کشیده‌اند و باعث افتخار فوتسال آسیا هستند، این چنین تصمیم بگیرید؟ ما روسیه را با اختلاف چهار گل می‌بریم، منطقی نیست که در تصمیم‌ها ما را حساب نکنند.

 

مرجع / ایسنا
دوشنبه ۳ تیر ۱۳۹۲ - ۲۳:۴۲
کد خبر : 31519
بازدیدها: 242

پاسخی بگذارید »