شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

محیط خانه را امتحانی کنید

danesheroz دی ۱۷, ۱۳۹۱ ۰

ماه دی به نیمه رسیده است و مدارس امتحانات خود را آغز کرده اند همچنین امتحانات پایان ترم دانشچویان نیز کم کم در حال آغاز شدن است و فضای بسیاری از خانه ها باید امتحانی شود.

بسیاری از خانه هایی که در آن ها دانش آموز هست این روزها به فضایی امتحانی تبدیل شده است. البته نکات متفاوتی وجود دارد که باید برای اینکه بتوانید بهتر درس بخوانید آن ها را رعایت کنید.

** اولین نکته ای که در فصل امتحانات بیش از دیگری باید رعایت شود سکوت فضای خانه است. در هنگامی قصد دارید درس بخوانید از باقی اعضای خانه تقاضا کنید صدای تلویزیون را کم کنند و همچنین خودتان نیز تلفن همراهتان را در حالت سکوت قرار دهید.

** عوامل حواس پرتی را از خودتان دور کنید تا بتوانید تمرکز بیشتری روی درس داشته باشید. برای مثال موبایل و لپ تاپ را از خودتان دور کنید. اینها عواملی هستند که همیشه شما را اذیت می کنند.

** فضای اتاقی که در آن درس می خوانید را می توانید درسی کنید و از آن لذت ببرید. تمامی فرمول هایی که باید آن ها را بلد باشید یا نکات کلیدی را روی کاغذهایی نوشته و به دیوار بچسبانید. با این کار هم فضا امتحانی شده و هم اینکه نکات را بیشتر مرور خواهید کرد.

** نور اتاق را تنظیم کنید تا بتوانید از آسیب های وارده به چشم جلوگیری کنید. استفاده از لامپ های کم مصرف هم نور خوبی را برای شما تامین می کند و هم اینکه کمتر باعث هدر رفتن انرژی می شود.

** دما یکی دیگر از مسائلی است که باید به آن دقت داشته باشید اتاق خودتان را نه خیلی سرد کنید که تمرکزتان بر هم بخورد و نا آنقدر گرم که خوابتان بگیرد.. دمای اتاق را می توانید با یک دماسنج بسنجید تا در میزان درست ۲۶ درجه باشد.

** حالت درس خواندن خودتان را مشخص کنید تا بتوانید بهترین نتیجه را کسب کنید. هر فردی حالت متفاوتی برای درس خواندن دارد. عده ای دراز کش و عده ای پشت میز درس می خوانند. خودتان را پایبند سنت ها نکنید اگر روی میز ازیت می شوید زمین را امتحان کنید تا بهترین حالت را پیدا کنید.

** این نکته را بیشتر باید والدین برای فرزندان خود فراهم کنند. در این روزها فشار درس ها روی بچه ها بسیار زیاد است از همین رو سعی کنید در تایم استراحت آن ها را از فضای درس خارج و بیشتر با آن ها رابطه برقرار کنید.

 

مشرق نیوز

یکشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۱ - ۰۸:۱۸
کد خبر : 2785
بازدیدها: 249

پاسخی بگذارید »