سه شنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

“محمدرضا ورزی”

danesheroz اسفند ۶, ۱۳۹۱ ۰

زندگی “امیر کبیر” را از “سالهای مشروطه” جدا کردیم

“محمدرضا ورزی” کارگردان “سالهای مشروطه” در خصوص جدا شدن بخش امیر کبیر از این سریال گفت: “سالهای مشروطه” روایتگر زندگی پنج پادشاه قاجار در مدت ۷۲ سال حکومت بر ایران است.

وی ضمن رد تغییر نام “سالهای مشروطه” به “صدر اعظم” افزود: “سالهای مشروطه” در سه فصل “امیر کبیر”، مشروطیت” و “تنباکو” ساخته شده و ما تصمیم به جدا کردن بخش “امیر کبیر” گرفتیم.

“ورزی” ادامه داد: “صدراعظم”به زندگی و حیات سیاسی و اجتماعی “امیر کبیر” اختصاص داشته که به دلیل داشتن پتانسیل‌های لازم با نام دیگری از سریال “سالهای مشروطه” جدا شده و دارای تیتراژ و موسیقی جداگانه‌ای است.

این کارگردان با اشاره به کتابهای بررسی شده در خصوص زندگی “امیر کبیر” گفت: از منابع و کتابهای کاملی چون، “امیر کبیر قهرمان مبارزه با استعمار” و “میرزا تقی‌خان امیر کبیر” استفاده شده است.

“ورزی” افزود: تولید این مجموعه از خرداد ۱۳۸۸ خورشیدی آغاز و سه سال تصویر‌برداری آن به طول انجامید.

وی ادامه داد: مجموعه “صدراعظم” از امشب پنجم اسفند ۹۱ در ۹ قسمت ۴۵ دقیقه‌ای روی آنتن شبکه یک سیما می‌رود.

لازم به ذکر است؛ “محمدرضا ورزی” کارگردان، تینا پاکروان مدیر تولید، “رویا ابراهیمی” طراح صحنه و لباس، “ستار اورکی”آهنگساز، “شهرام خلج” چهره پردازی، “علی لدنی” تهیه‌کننده، “علیرضا غفاری”مدیر صدابرداری، “فرشاد خالقی”، مدیر تصویربرداری، “مسعود عجمی” عکاس و “یلدا جلبی” تدوینگر این مجموعه هستند.

گفتنی است؛ در مجموعه “سالهای مشروطه” و “صدر اعظم” بازیگرانی چون، “محمد صادقی” در نقش امیر کبیر، “آزیتا حاجیان” در نقش مهد علیا، “اکبر عبدی” در نقش مظفر الدین شاه قاجار، “ایرج راد” درنقش ناصرالدین‌شاه‌قاجار، “تینا پاکروان” در نقش امینه، “جمشید جهان‌زاده در نقش شاپ شال، “جمشید مشایخی” در نقش کما الملک و بسیاری از بازیگران مطرح تئاتر، سینما و تلویزیون به ایفای نقش پرداخته‌اند.

یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۱ - ۰۵:۴۱
کد خبر : 7800
بازدیدها: 514

پاسخی بگذارید »