یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

محقق زن ایرانی، برنده جایزه دانشمند جوان یونسکو شد

danesheroz2 خرداد ۱۵, ۱۳۹۲ ۰
محقق زن ایرانی، برنده جایزه دانشمند جوان یونسکو شد

عطیه کاظمی مجرد، محقق جوان ایرانی به عنوان یکی از برندگان جایزه «دانشمند جوان انسان و کره مسکون» یونسکو در سال ۲۰۱۳ معرفی شد.

ه گزارش خبرنگار علمی ایسنا، برندگان امسال جایزه دانشمند جوان انسان و کره مسکون (MAB) که از کشورهای ایران، اسپانیا، مکزیک، هند، نیکاراگوئه و ساحل عاج هستند در بیست و پنجمین نشست شورای بین‌المللی هماهنگی انسان و کره مسکون که از ۲۷ تا ۳۰ می ۲۰۱۳ در مقر یونسکو در پاریس برگزار شد معرفی شدند.

unesco_especial700

کاظمی مجرد دارای مدرک کارشناسی ارشد اکولوژی کاربردی از دانشگاه آزاد اسلامی و کارشناسی زیست‌شناسی از دانشگاه شهید بهشتی است. موضوع پروژه پیشنهادی وی «توسعه پایدار ذخیره‌گاه‌های زیست‌کره از طریق ترویج خدمات اکوسیستمی کلیدی» می باشد.

 

یونسکو هر ساله با هدف تشویق دانشمندان جوان کشورهای در حال توسعه به تحقیق در خصوص مسائل مرتبط با ذخیره‌گاه‌های زیست‌کره، اکوسیستم‌ها، منابع طبیعی و تنوع زیستی و همچنین تبادل اطلاعات و تجربیات بین دانشمندان نسل جدید، جایزه‌ای را با عنوان دانشمند جوان انسان و کره مسکون اعلام می‌کند.

 

متقاضیان دریافت جایزه باید تا۴۰ سال سن داشته باشند و پروژه‌هایی در ارتباط با ذخیره‌گاه‌های زیست-کره پیشنهاد دهند. ارزش مادی این جایزه حدود ۵۰۰۰ دلار امریکا می‌باشد و پروژه‌های پیشنهادی باید حداکثر در مدت دو سال کامل شود.

منبع: ایسنا

چهارشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۲ - ۰۱:۴۶
کد خبر : 23997
بازدیدها: 171

پاسخی بگذارید »