یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

در حوزه پلاسما:

محقق ایرانی موفق به کسب جایزه جهانی بهترین مقاله سال

danesheroz1 شهریور ۶, ۱۳۹۲ ۰
محقق ایرانی موفق به کسب جایزه جهانی بهترین مقاله سال

دانش روز: دانش آموخته دانشکده فنی دانشگاه تهران و محقق جوان دانشگاه MIT آمریکا موفق به اخذ جایزه بهترین مقاله سال و تقدیر از طرف انجمن مهندسان برق و الکترونیک (IEEE) شاخه «پلاسما و پالس پاور» در سال ۲۰۱۳ شد.

 

 

به گزارش دانش روز،  دکتر جویا جدیدیان، تحصیلات کارشناسی و کارشناسی ارشد خود را در رشته مهندسی برق گرایش قدرت در پردیس دانشکده های فنی دانشگاه تهران به پایان برده و مدت شش سال در آزمایشگاه فشار قوی دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر پردیس دانشکده های فنی دانشگاه تهران که از جمله آزمایشگاه های مجهز این تخصص در دنیا محسوب می‌شود به تحقیق و تحصیل اشتغال داشته است.

جویا جدیدیان

وی که تحصیلات دکتری خود را امسال در دانشگاه MIT به پایان برده در حال حاضر در این دانشگاه مشغول تحقیق در زمینه عایق های الکتریکی سازگار با محیط زیست است.

جدیدیان که با ارائه مقاله ای در زمینه تخلیه الکتریکی در عایق مایع در کنفرانس پلاسما و پالس پاور انجمن مهندسان برق و الکترونیک (IEEE) موفق به کسب جایزه بهترین مقاله سال شده در سال ۲۰۱۳ مقاله دیگری نیز در مجله فیزیک کاربردی(Journal of Applied Physics) چاپ کرده بود که مورد توجه متخصصان این حوزه در سراسر جهان قرار گرفته است. این سومین بار طی پنج سال گذشته است که جوایزی از سوی IEEE به دکتر جدیدیان اعطا می‌شود.

وی در سال ۲۰۱۰ به دلیل تحقیقاتش در حوزه helical FCGs برنده جایزه تحصیلی IEEE NPSS شد و به خاطر تحقیقات رساله اش جایزه تحصیلی (اسکولارشیپ) IEEE DEIS را در سال‌های ۲۰۱۱ و ۲۰۱۲ دریافت کرد.

منبع: ایسنا

 

 

چهارشنبه ۶ شهریور ۱۳۹۲ - ۲۰:۱۲
کد خبر : 55169
بازدیدها: 310

پاسخی بگذارید »