سه شنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

محققان ، چگونگی تاثیر روش تحریک اعصاب را در درمان افسردگی شدید کشف کردند

atena92 اردیبهشت ۱۸, ۱۳۹۲ ۰

محققان علوم پزشکی اعلام کردند روش درمانی تحریک اعصاب که برای کنترل افسردگی شدید مورد استفاده قرار می گیرد ، کارکرد مغزی را تغییر می دهد

محققان دانشگاه واشنگتن در سنت لوئیس در مقاله ای که در شماره اخیر نشریه تحریک مغزی منتشر شد اعلام کردند این روش ، در ابتدا تغییراتی در کارکرد مغز ایجاد می کند و از این طریق ، بهبود بیمار مبتلا به افسردگی شدید را سبب می شود.
دکتر چارلز کانوی و همکارانش در بخش روان پزشکی دانشگاه واشنگتن با بررسی سیزده فرد مبتلا به افسردگی شدید که تحت درمان با روش تحریک اعصاب قرار گرفته بودند دریافتند روش تحریک عصب واگ در آنان ، بر فعالیت مغزی تاثیر می گذارد و طبیعت آن را تغییر می دهد.
بررسی محققان بر روی مغز این بیماران ، با استفاده از روش توموگرافی گسیل پوزیترون یا پت اسکن انجام گرفت.
به گزارش پایگاه خبری یورک الرت در اینترنت ، محققان دریافتند روش درمانی تحریک اعصاب ، نه تنها متابولیزم مغزی را تغییر می دهد بلکه تصویر برداری به روش پت اسکن نشان داد در نواحی عمقی مغز این بیماران نیز ، پس از چند ماه ، تغییراتی ایجاد می شود که در نهایت ، بهبود افسردگی وی را به دنبال دارد.
افسردگی اقسام گوناگون دارد و شایع ترین آن افسردگی کبیر است که فرد مبتلا به آن گاهی شاد و خوشدل و به طور موقت نیز فعال می شود.
نوعی از افسردگی کبیر به افسردگی مالیخولیایی موسوم است که بیمار هیچ گاه از چیزی دلخوش نمی شود و در حدود پانزده درصد مبتلایان به افسردگی کبیر دچار افسردگی اوهام اند که معمولاً با خلق و خوی اندوهگین همراه است و به عنوان مثال خود را گناهکار و غیر قابل بخشش تصور می کنند.
در حدود پانزده در صد مبتلایان به افسردگی کبیر نیز دچار روان پریشی می شوند.

چهارشنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۱:۳۱
کد خبر : 15765
بازدیدها: 165

پاسخی بگذارید »