یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

محرم سازی مدارس دخترانه با رعایت حفظ آرامش و آزادی دانش آموزان

danesheroz1 آبان ۴, ۱۳۹۲ ۰
محرم سازی مدارس دخترانه با رعایت حفظ آرامش و آزادی دانش آموزان

دانش روز: دکتر علی اصغر فانی، سرپرست وزارت آموزش و پرورش با توجه به اشراف ساختمان های پیرامونی بر محرم سازی مدارس دخترانه با رعایت حفظ آرامش و آزادی دانش آموزان در محیط مدرسه تاکید کرد .

به گزارش دانش روز، دکتر علی اصغر فانی در گردهمایی مدیران کل ستادی و اجرایی سازمان نوسازی ، توسعه و تجهیز مدارس کشور در سالن  جلسات  سازمان نوسازی با اشاره به سند تحول بنیادین آموزش وپرورش گفت: هریک از بخش های زیر مجموعه آموزش وپرورش  باید به برآورد تمهیدات  لازم برای تحقق این سند در حوزه مربوطه بپردازد و در نهایت  تقدم و تاخر این برآورد ها در کمیته  تلفیق ، مهندسی مجدد شود.

 

وی با اشاره به اختصاص محلی برای  نمازخانه  در مدارس  در دست احداث اظهار کرد: مکان این نمازخانه  ها باید بگونه ای  باشد که تبدیل به کلاس درس نشود .

 

دکتر فانی، فضاهای پرورشی، تربیتی، اردوگاه ها و دانشگاه فرهنگیان را ازجمله  موضوعات  مورد توجه در آموزش وپرورش تلقی  و تصریح کرد : با سرمایه گذاری در دانشگاه فرهنگیان  ضرری متوجه  آموزش وپرورش نخواهد شد، زیرا  صرف هزینه بدون  داشتن معلمانی خوب و کارآمد، فعالیتی عبث و بیهوده است.

 

وی بر تمرکز انرژی بر بهسازی نیروی انسانی، ارتقای کیفیت و انگیزه و دانشگاه فرهنگیان  تاکید کرد و یادآورشد : بحث ایمنی عمومی مدارس، تعمیر ونگاهداری تجهیزات  و امکانات از مباحث مهمی است  که باید به آن توجه ویژه شود و سرفصلی برای آن ایجاد گردد.

 

سرپرست وزارت آموزش و پرورش  با اشاره به اولویت  ساخت  ۸۰ مدرسه بر احداث ۱۰۰  مدرسه ادامه داد: هزینه  این  مابه التفاوت در احداث  مدرسه جدید  باید صرف تعمیر  و نگاهداری مدارس موجود  شود، زیرا این کار موجب جلوگیری از ضرر وزیان  بیشتر خواهد شد.

 

وی با تاکید بر توجه به موضوع سیستم  گرمایشی مدارس اضافه کرد: حذف مدارس خطرآفرین  و استحکام آن ها بسیار مهم است و این موضوع بایدبا بازدید های دوره ای مورد نظارت دقیق قرار گیرد .

شنبه ۴ آبان ۱۳۹۲ - ۱۰:۳۸
کد خبر : 69439
بازدیدها: 455

پاسخی بگذارید »