چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

محدوده طرح ترافیک و زوج و فرد از شنبه به حالت عادی بر می گردد

danesheroz آذر ۱۶, ۱۳۹۱ ۰

رئیس پلیس راهور ناجا با اشاره به اینکه به دلیل افزایش آلودگی هوا طرح زوج و فرد با طرح ترافیک ادغام شده بود و این طرح از شنبه به حالت عادی خود بر می گردد، گفت: پلیس خودروهای دودزا و فاقد معاینه فنی را توقیف می کند.  سردار اسکندر مومنی، رئیس پلیس راهنمایی ورانندگی ناجا [&hellip

رئیس پلیس راهور ناجا با اشاره به اینکه به دلیل افزایش آلودگی هوا طرح زوج و فرد با طرح ترافیک ادغام شده بود و این طرح از شنبه به حالت عادی خود بر می گردد، گفت: پلیس خودروهای دودزا و فاقد معاینه فنی را توقیف می کند.

 سردار اسکندر مومنی، رئیس پلیس راهنمایی ورانندگی ناجا صبح امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه به علت تعطیلات چند روزه تهران از روز سه شنبه شاهد افزایش حجم سفرها به ویژه در مبادی خروجی تهران بودیم، گفت: با توجه به آلودگی هوا در تهران و دیگر کلان شهرهای کشور، محدودیت های ترافیکی خاصی در این محدوده ها به منظورکاهش آلودگی هوا به اجرا در آمد.سردار مومنی به بازگشت مردم به شهرهای خود از عصر امروز اشاره کرد و ادامه داد: در این خصوص تمهیدات و محدودیت هایی از سوی پلیس در نظر گرفته شده است.

رئیس پلیس راهور ناجا از یک طرفه شدن جاده های هراز و فیروزکوه از  ظهر فردا از سمت شمال به جنوب خبر داد و اظهار داشت: محدودیت تردد برای کامیون ها و تریلرها در برخی از جاده های برون شهری در نظر گرفته شده است.

وی از شهروندان خواست تا سفرهای خود را مدیریت کرده، بازگشت سفر خود را به لحظات پایانی موکول نکنند و با صبر و حوصله و پرهیز از شتاب و عجله رانندگی نمایند، هرچند که پلیس در جاده ها مستقر شده و طرح های خود را پیش بینی کرده است.

این مقام ارشد انتظامی با اشاره به تصادفات چند روز گذشته، علت بروز این سوانح را سرعت و سبقت غیر مجاز خودروها دانست.

وی ادامه داد: در حال حاضر در اکثر استان های کشور شاهد بارش نزولات آسمانی هستیم که طی آن این بارش ها در ارتفاعات و مناطق کوهستانی به صورت برف است، لذا از شهروندان می خواهیم هنگام تردد در محورهای کوهستانی مجهز به تجهیزات ایمنی و زنجیر چرخ باشند.

رئیس پلیس راهور ناجا با اشاره به اینکه برخی از مردم آشنایی لازم با نحوه استفاده از زنجیر چرخ را ندارند لذا تقاضا می شود تا پیش از آغاز سفر شیوه استفاده از زنجیر چرخ را فراگیرند.

وی در خصوص افزایش محدوده زوج و فرد به طرح ترافیک گفت: این گسترش به دلیل شرایط بد جوی و آلودگی هوا بنا به تصمیمات کمیته مربوطه اتخاذ شد که در صورت کاهش آلودگی هوا این طرح از روز شنبه به حالت عادی خود باز می گردد و اگر آلودگی افزایش یابد، همچنان ادغام  طرح طرح زوج و فرد با طرح ترافیک به قوت خود باقی می ماند.

رئیس پلیس راهور ناجا در ادامه با اشاره به اینکه خودروهای فرسوده و دود زا باید از رده خارج شوند، گفت: بسیاری از خودروها از روز اول تولید دارای آلایندگی بالا هستند به طوریکه برخی از خودروها چون، وانت نیسان مصرف بسیار بالایی دارد به طوریکه بر اساس استاندارد یورو ۴ هر خودرو به ازای هر ۱۰۰ کیلومتر باید ۸ لیتر سوخت مصرف کند این در حالی است که این خودرو در هر ۱۰۰ کیلومتر ۱۸ لیتر سوخت مصرف می کند.

وی در پایان با اشاره به اینکه پلیس برابر وظیفه و تکلیف خود با خودروهای دود زا و فاقد معاینه فنی برخورد می کند، خاطرنشان کرد:  طی چند روز اخیر تعداد زیادی خودرو از سوی پلیس توقیف و به پارکینگ منتقل شده است.

 

پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۱ - ۰۸:۲۰
کد خبر : 453
بازدیدها: 292

پاسخی بگذارید »