چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

محاکمه فائزه هاشمی به اتهام اخلال در نظم زندان

danesheroz1 مرداد ۱۶, ۱۳۹۲ ۰
محاکمه فائزه هاشمی به اتهام اخلال در نظم زندان

دانش روز: فائزه هاشمی رفسنجانی صبح امروز به اتهام اخلال در نظم زندان در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران محاکمه می شود

 به گزارش دانش روز، فائزه هاشمی رفسنجانی سوم دیماه سال ۹۰ به اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام در دادگاه انقلاب تهران محاکمه و به ۶ ماه حبس و پنج سال محرومیت از عضویت و فعالیت در احزاب، گروه‌ها و انجمن‌ها و فعالیت‌های فرهنگی و مطبوعاتی محکوم شد.

در ادامه نیز حکم مجازاتش در دادگاه تجدیدنظر تهران تائید شد. دوم مهر ماه سال گذشته فائزه هاشمی برای گذراندن دوره محکومیتش به زندان اوین منتقل شد که در آنجا با اتهام اخلال در نظم زندان رو به رو شد. او ۵ روز را به این اتهام در انفرادی گذراند.

در ادامه نیز به این اتهام برای او قرار مجرمیت و کیفرخواست صادر شد و پرونده برای محاکمه به دادگاه انقلاب فرستاده شد.

فائزه هاشمی پس از صدور کیفرخواست علیه خودش در حاشیه جلسه دادگاه مهدی هاشمی اعلام کرده بود «اتهاماتی که به من نسبت می‌دهند صحت ندارد» و اگر بر فرض مثال این اتهامات به عنوان اخلال در نظم زندان باشد باید به سبب قانون آیین نامه داخلی زندان‌ها مجازات شوم اما من خلاف قانون، ۵ روز انفرادی را در زندان تحمل کردم.

در ادامه اسماعیلی، رئیس سازمان زندان ها در واکنش به صحبت های فائزه هاشمی گفت: ه طور کلی می‌توانم بگویم که ْمرّ قانون نه تنها در این مورد بلکه در تمامی موارد اجرا می‌شود.

وی با بیان اینکه تخلف صرف با تخلفی که عنوان مجرمانه هم دارد متفاوت است، تصریح کرد: به طور مثال اگر یک کارمند دولت رشوه بگیرد، هم عنوان مجرمانه داشته و هم تخلف اداری محسوب می‌شود که به این تخلف هم  در مراجع قضایی و  هم در هیات‌های تخلفات اداری رسیدگی می‌شود.

اسماعیلی ادامه داد: اگر فردی هم در زندان تخلفات داخل زندان را مرتکب شود طبق قانون داخلی و در شورای انضباطی زندان مجازات می‌شود اما اگر تخلف در زندان عنوان مجرمانه هم داشته باشد مانند اخلال در زندان که ضمن اخلال فحاشی یا اهانت هم وجود داشته باشد، مرجع کیفری به این مساله رسیدگی خواهد کرد.

رئیس سازمان زندان‌های کشور با اشاره به اینکه در عناوین مجرمانه مانند اهانت دادستان به عنوان مدعی‌العموم وارد می‌شود خاطرنشان کرد: هیاهو و اخلال در نظم زندان عنوان مجرمانه داشته و خارج از زندان یعنی دادسرا به این مساله رسیدگی کرده و تشخیص خواهد داد که عمل مجرمانه است یا خیر.

ساعت ۱۰ صبح امروز فائزه هاشمی در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب و به ریاست قاضی صلواتی محاکمه می شود.

منبع:مهر

چهارشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۰:۱۵
کد خبر : 47604
بازدیدها: 139

پاسخی بگذارید »