سه شنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

مجوزی برای رد صلاحیت موسوی و کروبی ندارید!

danesheroz آذر ۲۶, ۱۳۹۱ ۰

علی مطهری طی نامه ای سرگشاده خطاب به آیت الله جنتی تلویحا از تایید صلاحیت احمدی ن‍ژاد در انتخابات سال ۸۸ ابراز گلایه کرده است.  مطهری که در اتخاذ مواضع دشمن پسند و برهم زننده آرامش روانی جامعه ید طولایی دارد، در این نامه با اشاره به سخنان اخیر آیت الله جنتی در گفتگو با [&hellip

علی مطهری طی نامه ای سرگشاده خطاب به آیت الله جنتی تلویحا از تایید صلاحیت احمدی ن‍ژاد در انتخابات سال ۸۸ ابراز گلایه کرده است.
 مطهری که در اتخاذ مواضع دشمن پسند و برهم زننده آرامش روانی جامعه ید طولایی دارد، در این نامه با اشاره به سخنان اخیر آیت الله جنتی در گفتگو با مجله آدینه نوشته است:

در مصاحبه اخیرتان فرموده اید “آیا اسلام اجازه می دهد که برخی در رقابت های انتخاباتی فحاشی کنند، تهمت بزنند، آبروی اشخاص را ببرند، افراد دیگر را تخریب کنند؟”
سخن درستی است اما این سوال مطرح می شود که جناب عالی که چنین اعتقادی دارید، چرا پس از مناظره مشهور در آستانه انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ هیچ اقدامی از طریق شورای نگهبان نکردید که اگر می کردید فتنه ای با آن وسعت پدید نمی آمد و شاید اصلا فتنه ای رخ نمی داد.
این ادعا در حالی از سوی مطهری بیان می شود که به نظر می رسد وی فضای انتخاباتی سال ۸۸ تا قبل از مناظره تاریخی را فراموش کرده است و تصور می کند یک فضای کاملا اخلاقی و سالم وجود داشته است و این احمدی ن‍ژاد بوده که به یکباره فضای انتخابات را دچار دگرگونی کرده است! حجم بالای انتشار دروغ ها، اهانت ها و تهمت های رسانه های داخلی و هر سه نامزد رقیب احمدی ن‍ژاد در انتخابات تا قبل از مناظره، موضوعی نیست که به راحتی از افکار عمومی پاک شده باشد و مشخص نیست آیا آقای مطهری که امروز این چنین با ‍ژست بی طرفی و عدالتخواهانه! به آیت الله جنتی خرده می گیرد که چرا بعد از مناظره، شورای نگهبان اقدامی انجام نداد، در باره حجم اهانت های بکار رفته علیه رییس جمهور تا قبل از روز مناظره چه نظری دارد؟
مطهری فراموش کرده است که یک کاندیدای ریاست جموری توسط مدعیان اخلاق رمال، جن گیر، دروغ گو و .. خوانده شد و آمارهای رسمی کشور با استناد به نهادهای صهیونیستی زیر سوال برده شد.
مطهری در ادامه نامه اش نیز به واکنش آیت الله جنتی نسبت به عدم امکان حضور فتنه گران در انتخابات اشاره کرده و در قالب وکیل وصی آنها نوشته است:
همچنین فرموده اید ” امکانی برای حضور مجدد فتنه گران در صحنه انتخابات وجود ندارد و آنها حتی نباید توهم این حضور مجدد را داشته باشند.”
اگر مقصود شما افرادی است که جرم آنها در دادگاه صالح اثبات شده و حکم دادگاه موجب محرومیت آنها از حقوق اجتماعی است، سخن جناب عالی درست است، در غیر این صورت وجاهت قانونی ندارد. فرضا آقایان موسوی و کروبی هم کاندیدای ریاست جمهوری شوند، قطع نظر از اعتقاد شخصی ما درباره میزان قصور یا تقصیر آنها در بحران مذکور، چون در هیچ دادگاهی به طور علنی محاکمه نشده و از خود دفاع نکرده اند، مجوز قانونی برای رد صلاحیت آنها وجود ندارد.
این سخن مطهری نیز نشان می دهد وی تا چه حد نسبت به درک معادلات سیاسی، دچار نقصان است زیرا شورای نگهبان به عنوان یک نهاد قانونی و تصمیم گیر در امر تشخیص صلاحیت داوطلبان عمل می کند و این نهاد قانونی وظیفه ای مهمتر یعنی سالم سازی فضای انتخابات و ممانعت از حضور کسانی که قدرت تشخیص بزرگتر بودن ۲۴ از عدد ۱۳ را ندارند بر عهده دارد. کسانی که ساعت ۲۳ روز برگزاری انتخابات خود را برنده قطعی می دانند و فردای پس از انتخابات با مشورت تکیه گاهش اردوکشی خیابانی را برای زیرپاگذاشتن آرای ۴۰ میلیون ایرانی طراحی می کنند.
علاوه بر این، مردم سراسر کشور نیز بارها و بارها از جمله راهپیمایی تاریخی ۹ دی ۸۸ یک بار برای همیشه خواسته خود از دستگاه قضایی نسبت به سران فتنه را اعلام کردند؛ عمل به قانون برای محارب با نظام اسلامی و مشخص نیست اتخاذ این قبیل مواضع توسط مطهری دقیقا در چه راستایی صورت می گیرد؟
گفتنی است مطهری پیش از این در ۹ مرداد ۸۸ و در اوج فتنه با انتشار نامه ای اهانت آمیز خطاب به آیت الله جنتی مطالبی را بیان داشته بود که به طور گسترده ای مورد حمایت رسانه های ضدانقلاب و دشمنان قرار گرفته بود.
نامه ای که با واکنش جمعی از دانشجویان دانشگاه شریف مواجه شد و ۴ روز بعد در ۱۳ مردادماه ۸۸، دانشجویان این دانشگاه خطاب به مطهری نوشتند:
” آیا رواست که امثال شما و برادر بزرگوارتان و آقای دکتر افروغ و محسن رضایی و … در برابر چنین ظلم بزرگی در حق این همه از ملت سکوت کنید یا حداکثر در ژست هایی روشنفکرانه بگویید “اصلاح طلبان هم اشتباه کردند؟” چرا شما و امثال شما آن زمان که حق این بخش بزرگ از ملت را می خوردند و عده ای بی گناه را به کشتن می دادند، فریاد برنیاوردید و اکنون در موضعی حق به جانب و با نگاه عاقل اندر سفیه، اشتباهات دو طرف را گوشزد می فرمایید؟ چرا زمانی که مد جامعه چنین است که کوچک‎ترین ظلمی به یک طرف ماجرا -که از قضا مقصر اصلی به وجود آمدن فتنه و بلوا نیز همان طرف هست- محکوم و بزرگنمایی شود امثال شما در خط مقدم تقبیح کنندگان فعالانه حاضرند اما در دفاع از رأی ملت ایران و رکن انقلاب اسلامی یعنی ولایت فقیه نه تنها آنها را در خط مقدم نمی بینیم بلکه ساکت اند یا حداکثر با موضعی آرام و روشنفکرمآبانه دوطرف را به آرامش دعوت می کنند؟
… چگونه است که داد شما نماینده محترم را برای بازداشت شدگان می شنویم اما وقتی سخن از شهادت ۸ بسیجی است که به‌‌دلیل توهم یک شخص کشته شدند، دادی از حضرتعالی و امثال شما بلند نمی شود؟ فریاد برای جلوگیری از ظلم خوب است اما به شرطی که در برابر هر ظلمی، به اندازه بزرگی آن ظلم فریاد برآورده شود، نه اینکه با ظلم نیز گزینشی برخورد شود. می دانید چرا مواضع امثال شما، آقای محمد مطهری، دکتر افروغ، محسن رضایی، دکتر علی لاریجانی و… اینقدر با آب و تاب توسط رسانه های خط فکری همان غرب زدگان که در نامه‌اتان اشاره کردید، دنبال می شود؟”
گفتنی است مطهری که طی سالهای حضور در مجلس هشتم همواره سعی نمود تا با اتخاذ مواضع شاذ و مورد پسند رسانه های بیگانه، خود را در افکار عمومی مطرح سازد،‌ در انتخابات مجلس نهم با رای معنادار مردم تهران مواجه شد و علیرغم حجم تبلیغات فراوان، پس از آنکه نتوانست در دور نخست جواز حضور در خانه ملت را کسب کند، در دور دوم و در رقابت با چهره های جوان و گمنام جبهه پایداری و با توسل به تک رای بسیاری از شمال شهر نشینان تهرانی، مجوز حضور در مجلس نهم را پیدا کرد.
منبع: رجا
یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۱ - ۰۸:۲۷
کد خبر : 1094
بازدیدها: 175

پاسخی بگذارید »