پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

مهدوی اصل خبر داد:

مجموعه کتاب‌ های مردان بزرگ دین امسال چاپ می‌شود

danesheroz1 تیر ۱, ۱۳۹۲ ۰
مجموعه کتاب‌ های مردان بزرگ دین امسال چاپ می‌شود

دانش روز: رمان‌های «مردان بزرگ دین» که انتشارشان از سال گذشته به تاخیر افتاده بود، امسال توسط انتشارات بازی و قصه، راهی بازار نشر خواهد شد.

 

به گزارش دانش روز، ناهید مهدوی اصل نویسنده کودک و نوجوان و مدیر انتشارات بازی و قصه گفت: انتشار مجموعه رمان «مردان بزرگ دین» درباره زندگی پیامبران که با شرایط به وجود آمده برای کاغذ، به تاخیر افتاده بود، امسال حتما انجام خواهد شد.

وی افزود: این مجموعه، ۱۰ کتاب رمان از زندگی پیامبران از قبل تولد تا زمان درگذشتشان را در بر می‌گیرد. نگارش آثار به عهده خودم بوده و آماده‌سازی کتاب‌ها هم از سال گذشته آغاز شد اما به دلیل مسائلی که برای قیمت کاغذ پیش آمد، انتشار آن کمی به تاخیر افتاد اما یکی از برنامه‌های نشر بازی و قصه در سال جاری، انتشار قطعی این مجموعه برای نوجوانان است، چون در بازار نشر برای نوجوانان اثر داستانی مناسبی درباره پیامبران که باید الگوهای زندگی آن‌ها باشند، نداریم.

این نویسنده ادامه داد: این کتاب‌ها به دلیل تامین نیازهای روانی نوجوانان، در شکل و ظاهری متفاوت و بزرگساله چاپ می‌شوند. به عنوان مثال تصویرگری داخلی ندارند و فقط یک تصویر روی جلد کتاب درج خواهد شد. همچنین کتاب‌ها با قطع وزیری کوچک چاپ می‌شوند و با حجم ۱۲۰ صفحه، قطور خواهند بود.

مهدوی اصل همچنین گفت: امسال در بخش بین‌الملل نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با یک ناشر ترکیه‌ای آشنا شدیم و ارتباط برقرار کردیم. در نتیجه قرار شده با خریدن حق نشر این کتاب از ما، این مجموعه توسط انتشارات نزهت در ترکیه چاپ شود. امکان دارد این ناشر زودتر از ما در ایران، این کتاب‌ها را برای نوجوانان ترکیه‌ای چاپ کند. به این ترتیب قرار است تا ۱۰ روز دیگر گروهی از نمایندگان این ناشر به ایران بیایند تا درباره انتشار کتاب‌های «مردان بزرگ دین» در کشورشان مذاکره کنیم.

پیامبرانی چون آدم، ایوب، نوح، یونس، یوسف، مسیح (علیهم السلام) و پیامبر اسلام(ص) تعدادی از پیامبرانی هستند که رمان‌ مرتبط با آن‌ها در این پروژه منتشر خواهد شد.

منبع:مهر

شنبه ۱ تیر ۱۳۹۲ - ۲۱:۴۰
کد خبر : 30766
بازدیدها: 207

پاسخی بگذارید »