چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

مجلس با ۲۰۰ رای عباسی را به پاستور فرستاد

28 danesheroz اردیبهشت ۱۵, ۱۳۹۲ ۰
مجلس با ۲۰۰ رای عباسی را به پاستور فرستاد

اسدالله عباسی با ۲۰۰ رأی موافق نمایندگان مجلس ، وزیر کار ، تعاون و رفاه اجتماعی شد

جلسه علنی صبح امروز مجلس با دستور کار بررسی رأی اعتماد به وزیر پیشنهادی کار، تعاون و رفاه اجتماعی آغاز شد.

در همان دقایق اولیه آغاز جلسه علنی، محمود احمدی‌نژاد رئیس‌جمهوری کشورمان برای دفاع از اسدالله عباسی وزیر پیشنهادی کار، تعاون و رفاه اجتماعی وارد صحن علنی مجلس شورای اسلامی شد.

محمدرضا رحیمی معاون اول رئیس‌جمهور، لطف‌الله فروزنده معاون پارلمانی دولت و جمع دیگری از وزرای کابینه، احمدی‌نژاد را هنگام ورود به صحن علنی همراهی می‌کردند.

احمدی‌نژاد در جلسه دفاع از وزیر پیشنهادی کار: عباسی را فردی دلسوز و پای کار می‌دانم

احمدی‌نژاد  پس از حضور در مجلس برای رأی اعتماد وزیر پیشنهادی وزارت کار، تعاون، رفاه و تامین اجتماعی با تبریک ایام ولادت حضرت زهرا(س) و تسلیت سالگرد شهادت شهید مطهری، هفته معلم را تبریک گفت.

وی با ابراز امیدواری نسبت به اینکه با همت نمایندگان این وزارتخانه سامان بیشتری پیدا کند، افزود: وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی یک وزارتخانه مهم و کلیدی است که از ادغام ۳ وزارتخانه ایجاد شده است.

احمدی‌نژاد صیانت از کار و کارگر و تنظیم روابط این دو را یک امر پایه‌ای برای پیشرفت کشور دانست و تصریح کرد: در سال‌های اخیر فعالیت‌های بسیار خوبی در این زمینه انجام شد و فضای کارفرمایی و کارگری به فضایی برای همکاری و پیشرفت نزدیک شد و اکنون تقریبا با نزدیک شدن کشمکش‌های طولانی به صفر، تقریبا در حل و فصل مسائل کارگری بروز هستیم.

رئیس جمهور پشتیبانی از بخش تعاون را از دیگر وظایف این وزارتخانه برشمرد و گفت: تعاون در ایران به عنوان بخشی ویژه در کارکردهای اقتصادی پیش‌بینی شده و در طول سال‌های اخیر نه تنها تعداد اعضای تعاونی‌ها به نزدیک دو برابر افزایش یافت، بلکه سهم تعاون در اقتصاد نیز بالا رفت، ولی هنوز تا سیاست‌های ابلاغی رهبر معظم انقلاب فاصله باقی است.

وی به مسئولیت‌های مهم این وزارتخانه در حوزه تامین اجتماعی اشاره کرد و با تبیین رسالت‌های مهم بخش تامین اجتماعی نیز تاکید کرد که باید به این نکته توجه داشت که بخش عمده بار هدفمندی باید برعهده این وزارتخانه باشد.

احمدی‌نژاد با اشاره به مسئولیت اسدالله عباسی در سرپرستی وزارت کار، رفاه و تعاون در ماه‌های گذشته اظهار داشت: امروز ایشان برای تصدی این وزارتخانه مطرح هستند، همه شما آقای عباسی را می‌شناسید. دو دوره نماینده مجلس در کنار شما و همراه شما بودند و در کمیسیون‌ها و مسئولیت‌های مختلف مجلس خدمات و سوابق خوبی داشتند.

وی افزود: همچنین در این دوره چند ماهه که در وزارتخانه بودند عملکرد قابل توجهی داشتند. امروز هم می‌بینیم که وزارتخانه سرپاست و مکثی در کار وزارتخانه دیده نمی‌شود.

رئیس‌جمهور وزیر معرفی شده را نیروی مومن‌، دلسوز، شبانه‌روزی، پای‌کار و اهل خدمت معرفی کرد و خطاب به نمایندگان گفت: وقت شما را زیاد نمی‌گیرم، امیدوارم با رای بالای شما امروز آقای عباسی به عنوان وزیر در جلسه هیئت دولت شرکت کنند و بتوانند خدمت بالاتری را ارائه دهند.

وی در پایان دفاعیه کوتاهش از اسدالله عباسی اظهار داشت: عازم سفر هستم و همین مقدار کفایت می‌کند. امیدوارم دوستان مته به خشخاش نگذارند تا زودتر تکلیف این وزارتخانه مهم مشخص شود.

احمدی‌نژاد پس از دفاع از وزیر پیشنهادی‌اش جلسه علنی مجلس را ترک کرد. قرار است احمدی‌نژاد امروز به سفر استانی برود. براساس این گزارش، رحیمی معاون اول رئیس جمهور هنوز در جلسه علنی حضور داشت .

بر  اساس این گزارش نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز پارلمان، پس از استماع اظهارات نمایندگان مخالف و موافق و همچنین سخنان رئیس‌جمهور، با ۲۰۰ رأی موافق، ۴۰ رأی مخالف و ۱۲ رأی ممتنع از مجموع ۲۵۲ آرای مأخوذه، اسدالله عباسی را برای تصدی وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی برگزیدند.

اسدالله عباسی متولد ۱۳۴۰ است. رئیس‌جمهور ۱۶ بهمن ۱۳۹۱ طی حکمی وی را با حفظ سمت معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت رفاه اجتماعی، به عنوان سرپرست این وزارتخانه منصوب کرد.

عباسی پیش‌تر نماینده دوره هفتم و هشتم مردم رودسر در مجلس شورای اسلامی بوده است. عبدالرضا شیخ‌الاسلامی، وزیر پیشین این وزارتخانه بود که یکشنبه ۱۵ بهمن با استیضاح مجلس شورای اسلامی از این سمت برکنار شد.

یکشنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۷:۴۸
کد خبر : 15149
بازدیدها: 242

پاسخی بگذارید »