سه شنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

نماینده مردم ساری و میاندرود در مجلس شورای اسلامی:

مجلس باید جلوی ادغام وزارتخانه ها را بگیرد / از وزیر آموزش و پرورش شکایت می کنم

danesheroz آذر ۲۸, ۱۳۹۱ ۰

دامادی گفت: وزیر آموزش و پرورش مقصر آتش سوزی مدرسه دخترانه پیرانشهر را بخاری ارج می داند اما رئیس کارخانه ارج گفته است که ارج ۲۰ سال است که این بخاری ها را تولید نمی کند و این بخاری ها بعد از تولید ۸ سال گارانتی دارند.  محمد دامادی در کرسی آزاد اندیشی در جمع [&hellip

دامادی گفت: وزیر آموزش و پرورش مقصر آتش سوزی مدرسه دخترانه پیرانشهر را بخاری ارج می داند اما رئیس کارخانه ارج گفته است که ارج ۲۰ سال است که این بخاری ها را تولید نمی کند و این بخاری ها بعد از تولید ۸ سال گارانتی دارند.
 محمد دامادی در کرسی آزاد اندیشی در جمع دانشجویان دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی ساری شرکت کرد و به سوالات دانشجویان پاسخ داد.

وی در ابتدای سخنانش اظهار داشت: دانشجو نقد دارد و سوال می پرسد و سوالاتی که مطرح می کند در جهت سازندگی است تا ابهاماتی که در ذهن جامعه و نهاد ها است مرتفع شود.

وی در نخستین سوال یکی از دانشجویان مبنی بر اینکه چرا در ایام نزدیک به انتخابات ریاست جمهوری بحث اصلاح قانون انتخاب ریاست جمهوری مجلس مطرح شده که شائبه و نکاتی را در ابتدای امر ایجاد می کند، گفت: اصلاح همیشه کار خوبی است و باید به این نتیجه برسیم که یک قسمت از کارهایمان را اصلاح کنیم و این مهم باید برای سازندگی باشد.

دامادی افزود: من با کلیات اصلاح قانون انتخابات موافق بودم.

وی با بیان اینکه عملکرد اصلاح قانون انتخابات و ادغام وزارت راه و شهر سازی و وزارت فناوری اطلاعات از یرسش های جامعه و افکار عمومی است، تصریح کرد: اصلاح در قانون انتخابات خوب است، به این نتیجه رسیدیم که باید قانون انتخابات عوض شود، زیرا کسی به رئیس جمهور با سطح سواد پائین رای نمی دهد.

نماینده مردم ساری و میاندرود در مجلس شورای اسلامی  با اشاره به اینکه من به ادغام وزارت خانه ها و کوچک کردن آنها اعتقاد ندارم، یادآور شد: وزارت خانه ها را کم کنیم جواب نمی دهد  و صد البته  با ادغام وزارت راه و شهرسازی و وزارت ارتباطات وفناوری اطلاعات مخالف هستم و مجلس باید جلوی این ادغام را بگیرد.

دامادی  اظهار داشت: با تشکیل احزاب و حزب در مجلس موافق هستم اما با فراکسیون موافق نیستم  زیرا تفکر خیلی خاص و جامعیت در آن وجود ندارد، این مکانیزمی که تاکنون در آن بودیم اشتباه است.

دامادی در جواب سوال دیگر یکی از دانشجویان در خصوص قضیه آتش سوزی در یکی از مدارس دخترانه پیرانشهر، گفت:

۲۸ بچه از بین رفتند ۲۸ فرشته بودند ولی وزیر معذرت خواهی نکرد و من در دادگاه شکایت می کنم.

وی تاکید کرد: وزیر آموزش و پرورش مقصر آتش سوزی مدرسه دخترانه پیرانشهر را بخاری ارج می داند اما رئیس کارخانه ارج گفته است که ارج ۲۰ سال است که این بخاری ها را تولید نمی کند و این بخاری ها بعد از تولید ۸ سال گارانتی دارند.

 وی در پاسخ به این سوال به مدرسه قائم مقام زیر پل راهبند ساری اشاره کرد و یادآور شد:  وقتی به مدرسه قائم مقام شهرستان ساری سرکشی کردم یکی از کلاس ها دستگیره نداشت و من به زور در را باز کردم و وارد کلاس شدم بخاری هم گازسوز بود حتما باید این اتفاق بار دیگر تکرار شود که به فکر ایمنی مدارس باشیم؟

دامادی افزود: دستگیره در کلاس بودجه زیادی نمی خواهد و اگراتفاقی بیفتد بگویند دستگیره مقصر است.

وی بیان داشت: اگر من به مدرسه برای سرکشی نمی رفتم و به مدیرکل تذکر نمی دادم ممکن بود این اتفاق برای دانش آموزان ساروی هم بیفتد.

نماینده مردم ساری و میاندرود با بیان اینکه وزیر آموزش و پرورش در مجلس گفت، (اگر من مقصرم تا قیام قیامت عذرخواهی می کنم )گفت:این ادبیات نوکری مردم نیست.

دامادی در پاسخ به سوال دیگری از دانشجویان مبنی بر این که سالهای گذشته هم چند مدرسه  آتش گرفت چرا مجلس آن زمان عملکرد محکمی نداشت، خاطر نشان کرد: اگر من ۳ سال پیش بودم قطعا حرف می زدم.

دامادی با بیان اینکه در حادثه راهیان نور، با اصل قضیه موافق هستیم، تصریح کرد: ما می گوییم اردوهای راهیان نور با اتوبوس مناسب و سالم برگزار شود.

وی با اشاره به اینکه راننده ای که راننده بیابان نیست نباید در این کاروان رانندگی کند، افزود: وقتی نسبت به این قضیه اعتراض کردیم، گفتند با اردوهای راهیان نور مشکل دارند.

دامادی با بیان اینکه این موضوع درست نیست و هیچ طیف سیاسی با اردوهای راهیان نور مشکل ندارد، ادامه داد: همه طیف های سیاسی در این عرصه قهرمان ملی دارند و فهمیده ها را الگوی خود می دانیم.

وی با اشاره به اینکه ابزار کار باید درست باشد، متذکر شد: بودجه آموزش و پرورش نیازمند تجدید نظر است.

دامادی در رابطه با بحث نظارتی مجلس، با بیان اینکه هرکسی باید به مسئولیت خود واقف باشد، افزود: مدیران ما همه تحصیل کرده اند و حقوق اداره را دریافت می کنند و مسئولیت دارند.

وی با اشاره به اینکه ما به عنوان ناظر از هیچ کاری کوتاهی نمی کنیم، گفت: اگر اتفاق جدیدی بیفتد دوباره حرف می زنیم.

دامادی در پاسخ به سوالی در رابطه با بحث تمام شده سوال از رئیس جمهور، اظهار داشت: دیروز در نماز جمعه شهرستان قائم شهر حدود ۱۵ نفر از افراد به من حمله و توهین و بی احترامی کردند.

وی با بیان اینکه این افراد که از چهره های شناخته شده هستند من را غلام حلقه به گوش آقای مطهری خواندند، افزود: در محیط مذهبی، الفاظ رکیک و زشتی به من گفتند و البته کسانی که باید امنیت این مرکز را حفظ می کردند هم اصلا جلو نیامدند.

نماینده مردم ساری و میاندرود با اشاره به اینکه دیروز پیرمردی به من گفت که خودتان حقوق میلیونی دریافت می کنید اما حقوق ۳۰۰ هزار تومانی ما را نمی دهید، گفت: این پیرمرد کارگر فولاد بود، یادآور شد: سوال ما هم از رئیس جمهور در زمینه اقتصادی بود.

وی خاطرنشان کرد:  اگر من بخواهم از رئیس جمهور سوال بپرسیم آیا باید از این گروه خاص اجازه بگیرم؟

دامادی با بیان اینکه من را تهدید می کنند که دفعه بعد رد صلاحیت می شوی، افزود: این افراد سخنان رهبری را هم گزینشی تعبیر می کنند.

وی با اشاره به اینکه رهبری در راس ساختار کشور حضور دارند،خاطرنشان کرد: وقتی رهبری خطاب به نمایندگان فرمودند تا اینجای کار، خوب است و از این پس به صلاح نیست، ما هم بلافاصله اطاعت کردیم.

 دامادی در پاسخ به سوالاتی دیگر در مباحث نظارتی و حوادثی مازندران گفت: جاده های استان مازندران در وضعیت بدی قرار دارد،  ما باید به مسئولیت خود درست عمل کنیم و در مقابل مردم متعهد باشیم.

 وی با اشاره به اینکه اشکالات به وجود آمده محصول فرایند بی تعهدی ما است، تصریح کرد: یک قانون خوب باید اجرای خوبی داشته باشد و در یک راستا حرکت کند نه اینکه با هم تقابل داشته باشند.

دامادی در پاسخ به سوالات دانشجویان دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی مازندران اظهار داشت:

در بخش مدیریت تنظیم بازار وزارت صنعت و معدن و تجارت کار خود را درست انجام داده است  و من در مجلس در حوزه نظارتی ، مشکلات جاده ای، واردات برنج و کمبود کود را مطرح کردم و دولت باید خوب عمل کند.

وی با تاکید به اینکه دولت باید نسبت به مردم متعهد باشد و حرف های ان ها را گوش کند، خاطر نشان کرد: مجلس به عنوان یک ابزار محسوب می شوند همیشه که نمی توان وزیر را استیضاح کرد.

نماینده مردم ساری و میاندرود در مجلس شورای اسلامی  در پاسخ به سوال،طرح تفحص از استانداری و بودجه ۱۳۰ میلیارد تومانی که وارد استانداری شده به کجا رسیده است، گفت:

این  موضوع مربوط به گذشته است اما به نظر من استانداری باید با توجه به معضلات هر شهر اولویت بندی کند و من مدیر استان نیستم و نمی توان تصمیمات استانی بگیرم.

وی در پاسخ به این سوال که، آیا موافق اختصاص بودجه به یک شهر هستید، افزود:

همه جای مازندران سرای من است خوب تصمیم بگیریم فرقی نمی کند بودجه را به کجا بدهیم اما درست نیست که به یک بخشداری ۲ میلیارد تومان بدهیم.

وی افزود: تفحص ابزار نظارتی مجلس است و اگر توضیحات استاندار قانع کننده باشد قانع می شوم ما قرار نیست لج کنیم.

دامادی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه کسانی که برای تفحص به استانداری آمدند پول گرفتند سند سازی کردند درست است، بیان داشت: من در این مورد چیزی نمی دانم سند سازی کار بدی است.

وی به سول دیگری از دانشجویان با این عنوان که شما با راه و شهر سازی و نظام مهندسی در ارتباط هستید و در آنجا بی عدالتی صورت می گیرد و مهندسان خارج از سهمیه امضا می کنند و پول کلان می گیرند چه نظری دارید، گفت: من با همه در ارتباط هستم  اما کسانی که کار غیر قانونی می کنند مجرم هستند این مسئله قابل پی گیری است  زیرا مهندسان زیادی بیکار هستند و در انتظار یک امضا سر می کنند، این کار عدالت نیست.

منبع: بلاغ
سه شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۱ - ۲۰:۱۳
کد خبر : 1325
بازدیدها: 282

پاسخی بگذارید »